Bilgisayar toplarken doktor eldiveni giyilmeli mi?

Statik elektrikten koruma amaçlı bilgisayar toplarken doktor eldiveni giyilmeli mi? İşe yarar mı?
Eldiven giy. Halı ya da kumaş üzerinde yapma kurulumu. Bir arkadaş halının üzerinde montaj yapmış da elektriklenme işini bilmediğinden 2 ay açamadı bilgisayarı. Sora sora halı üstünde kurduğunu öğrendik.

Statik elektriğinizi kasa veya herhangi bir metal yüzeye dokunup atabilirsiniz. Sonrasında bir sıkıntı olmayacaktır.

Birisi çıplak ayakla bahçede dolaş demiş birisi halıda yapma demiş birisi elektrikten eldivenle kurtulduğunu soylemis yaklaşık 25 yıldır pc toplarım duymadigim şeyleri duydum.
Arkadaşlar yapılan is sadece parçaları montajlama spacex roketi yapmıyorsunuz fazla büyütmeye gerek yok.

Birisi çıplak ayakla bahçede dolaş demiş birisi halıda yapma demiş birisi elektrikten eldivenle kurtulduğunu soylemis yaklaşık 25 yıldır pc toplarım duymadigim şeyleri duydum.
Arkadaşlar yapılan is sadece parçaları montajlama spacex roketi yapmıyorsunuz fazla büyütmeye gerek yok.
Aynen biz salağız tek sen akıllısın. Statik elektrik parçalara zarar vermez ancak PC'nin hiç güç almamasını ya da açılsa da görüntü gelmemesi sorun olabilir. Bir de gün boyunca fark etmeden sürekli metale vb. şeylere dokunduğunuz için statik elektriklenme olamamış olabilir ama halı üstünde ve sürekli hareket ederek kuruyorsanız görürsünüz. Eldiven çok kasıntı ama kasaya ya da metale dokunmak kolay ve yararına olacaktır.

Aynen biz salağız tek sen akıllısın. Statik elektrik parçalara zarar vermez ancak PC'nin hiç güç almamasını ya da açılsa da görüntü gelmemesi sorun olabilir. Bir de gün boyunca fark etmeden sürekli metale vb. şeylere dokunduğunuz için statik elektriklenme olamamış olabilir ama halı üstünde ve sürekli hareket ederek kuruyorsanız görürsünüz. Eldiven çok kasıntı ama kasaya ya da metale dokunmak kolay ve yararına olacaktır.
Salak olduğunuzu kendiniz söylemeniz iyi olmuş benim söylemedim.
Hali üzerinde sürekli hareket ettirerek pc kurulumunu sizden başka yapan varmıdır acaba? Normal insanlar masa üzerinde sürekli hareket ettirmeden yaparlar çünkü.

Salak olduğunuzu kendiniz söylemeniz iyi olmuş benim söylemedim.
Hali üzerinde sürekli hareket ettirerek pc kurulumunu sizden başka yapan varmıdır acaba? Normal insanlar masa üzerinde sürekli hareket ettirmeden yaparlar çünkü.
Yorumları okusaydınız halıda kuran birisinin PC'ini açmadığını görürdünüz. Masada yeri yoktur belki hani. Hareket derken de dans etmek demiyoruz genel olarak eşyalarını almak için kalkıp oturmak bile bu elektriği yapacaktır...

Yeni konular

Geri
Yukarı