Bilgisayar Toplayacağım Öneri ve Bilginiz varmı?

apex1961

Kilopat
Daha fazla  

ASUS H97M-E Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600Mhz HDMI&DVI Anakart

Asus GTX760 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı

GSKILL 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram

Seagate 2.5" 1TB HDD + 8GB SSD Sata 3.0 64MB Cache 5400Rpm Notebook SSHD

COOLER MASTER CM693 + SEIDON 120V SIVI SOĞUTMALI MidT ATX SİYAH KASA

COOLER MASTER RS-650 GX 80PLUS 650W GÜÇ KAYNAĞI

Intel Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci

Elimden geldiğince oyuncu ve ucuz bilgisayar toplamaya çalışıyorum dar boğaz olur mu bu sistemi toplar sam?
Hard-disk notebook falan diyor ne olduğunu pek anlamadım ama 1 TB lık Seagate ucuz Hard-disk'e ihtiyacım
Windows 10 için uyumlu olur mu?
Ana-Kart, Ram, Hard-disk ve İşlemci önerilerinizi söyleyin lütfen pek pahalı olmasın lütfen. :)
Ek olarak lütfen bilgileriniz varsa paylaşın lütfen.
Ana-Kart PCI Express 3.0 desteklediği için seçtim Ana-Kart'dan çok en iyi derece de anlamam ama Oyuncu için Asus Ana-Kartı Ekran kartına dar boğaz yaşat mayacak bir Ana-kart söyler misiniz?
Ram konusunda önerileriniz nedir?

Technopat.net Sosyal' da bilmeden kural ihlali yaptıysam kusuruma bakmayın yeni üye'yim :)

anakartını z97 serisi ucuz bir şey le değiştir arada fazla bir fiyat farkı olmaz ama performans çok etkiler, 120 gb bir tane ssd disk almasını şiddele tavsiye ederim yanina da 1 tb hdd takabilirsin ram i de 8 gb yapabilirsen süper olur :D

Ram 2x iki tane alıcam zaten belirtmeyi unutmuşum, 120 GB SSD alıp içine Windows kurmalı mıyım?, Yoksa sadece oyunlarımı mı kurmalıyım Crosshair, mi Yoksa Samsung mu almalıyım ve MSI biraz daha ucuz sanki z97 ama Asus da bir ucuz marka varsa fiyatıyla birlikte yazabilir misiniz? Acaba.

SSD alırsan Windows'u kesinlikle SSD ye kur sürekli oynadığın 1 2 oyunuda SSD ye kurabilirsin SSD oyunlarda sadece açılış hızında etki yapıcak zaten fps de bir değişim yapmaz, onun dışında sistem gayet güzel ama bütceniz darsa su soğutma gereksiz kalır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı