Bilgisayar topluyorum ekran kartı slot sayıları ile ilgili bir sorum var.

Engin Koray

Kilopat
Yer
Kocaeli
Merhaba Arkadaşlar,

Bir bilgisayar toplamaya karar verdim bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

• ASUS GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı
  • ASUS H81M-PLUS
Bu iki parça hakkında akılmda bir şey kaldı yaklaşık bütçem 3000 TL ve bir sorum var.

Düşük bütçeli bilgisayar toplama videosunu izledim fakat diyen olacaktır 3000 tl bütçen varsa niçin düşük bütçeli olana bakıyorsun diye, bunun sebebi 3000TL içerisinde Monitör Oyun Mouse ve 2+1 Speaker da var
Öncelikle topladığım bilgisayarın görüntülerini sizlerle paylaşayım.

BRRJyL.png

Şeklinde bir bilgisayar düşünüyorum fakat bahsettiğim Anakarta Bu ekran kartı sığar mı bilemiyorum bana yardım ederseniz çok sevinirim hepinize iyiakşamlar. :)

-Önerilere açığım fakat kasa ve ekran kartı değişmez ise mutlu olurum :) Bilgisayar şu anda 2.847,39 TL

Bence kasa ve güç kaynağına fazla para harcamışsınız. 250TL ayarında 600W kasa alırsanız, sisteme Nvidia GTX 970 ekleme şansınız olur. Açıkçası ekran kartına bu kadar para verdikten sonra Maxwell mimarili ekran kartı tercih etmeniz hem güç tüketimi açısından hem de performans açısından daha iyi olur.

Fiyatı biraz daha arttırma şansınız varsa Msi Z97 Gaming 3 Alın bir daha da düşünmeyin derim.
Dediğinizi yaptım teşekkür ederim bütçeyi 84 TL aşmış oldum oda problem değil teşekkürler :)

Bence kasa ve güç kaynağına fazla para harcamışsınız. 250TL ayarında 600W kasa alırsanız, sisteme Nvidia GTX 970 ekleme şansınız olur. Açıkçası ekran kartına bu kadar para verdikten sonra Maxwell mimarili ekran kartı tercih etmeniz hem güç tüketimi açısından hem de performans açısından daha iyi olur.
Sonuç kısmındada dediğim gibi kasayı değişmek istemiyorum zaten istediğim bilgisayar oldu Atılay Katmer Sayesinde

Şiddetle GTX 970 tavsiye ederim. Bence sana 3000 TL'ye arkadaşlar bir sistem toplasın. Monitör filan olması bütçeyi zorluyor aslında ama arkadaşlar bir sistem toplasın sana.

Şiddetle GTX 970 tavsiye ederim. Bence sana 3000 TL'ye arkadaşlar bir sistem toplasın. Monitör filan olması bütçeyi zorluyor aslında ama arkadaşlar bir sistem toplasın sana.
Dostum aslında her oyunu ultrada açmak gibi bir arzum yok yeni nesil oyunları mediumda açsın sitemim yeter şu anki bilgisayımda Battlefield 3 ü 1080p Monitörde 730p ayarına getirip Low grafiklere aldım düşman diye taşa uzun bir süre ateş ettim yani isyanım buna aslında :D

GTX 770 ile GTX 970 kadar uzun süre oynayamazsınız. Yani GTX 970 Ultra'da açarken GTX 770 Low'a düşer. 1-2 sene sonra GTX 970 Medium-High arasında oynatırken, GTX 770 Low'da zorlanmaya başlayabilir. Yine de sen bilirsin.

Dostum aslında her oyunu ultrada açmak gibi bir arzum yok. Yeni nesil oyunları mediumda açsın sitemim yeter, şu anki bilgisayarımda Battlefield 3'ü 1080p Monitörde 730p ayarına getirip Low grafiklere aldım. Düşman diye taşa uzun bir süre ateş ettim, yani isyanım buna aslında :D
Neden bugüne göre sistem topluyorsunuz? Ben ekran kartımı 8 senedir kullanıyorum. FPS oyunlarını fazla oynamadığım için ekran kartımı yenilemedim. Yenilemek isteseydim de 5 sene rahat gitmiş olacaktı.
Yeni yeni DirectX11 zorunluğuyla oyunlar açılmamaya başladı. O yüzden GTX 960 çıkınca yenilemeyi düşünüyorum. Onu da en az 5 sene kullanırım diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı