Çözüldü Bilgisayar uyku moduna geçiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

darlysupport

Hectopat
RAM
16
Ekran kartı
NVİDİA RTX 2060
İşlemci
RYZEN 5 2600X
Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayar önceden durduk yere uyku moduna geçiyordu. Şu an açmaya calistigimda kasanın fanları son sürat dönüyor ve kendini tekrardan uyku moduna alıyor yani kısaca hiç açılmıyor son birkaç gündür bunu yapıyor bunu nasıl duzeltebilirim? Son zamanlarda yüklediğim bir uygulama bunu yaptırabilir mi?

Video atılabiliyorsa atayım çok daha iyi anlayabilirsiniz.

Çözüm
Bir uygulama bunu yapamaz ya windows dosyaların bozulmuş ya da bilgisayarının bir parçası arıza vermiş bu genellikle ram olur. Ram slotlarına bakarmısın? Eğer fazla tozlanmışsa kuru bir bezle sil.
Bir uygulama bunu yapamaz ya windows dosyaların bozulmuş ya da bilgisayarının bir parçası arıza vermiş bu genellikle ram olur. Ram slotlarına bakarmısın? Eğer fazla tozlanmışsa kuru bir bezle sil.

Çözüm
Ramlerin yerini değiştirip dener misin? 2 tane ram takılı herhalde 1 tanesini çıkar öyle dene sonra diğerini çıkart ilk çıkarttığını tak öyle dene bende 2 tanesini ayrı slotlara takmıştım ekran vermiyordu, denedim öyle oldu sonra ikisini yan yana takınca görüntü geldi.

Bir uygulama bunu yapamaz ya Windows dosyaların bozulmuş ya da bilgisayarının bir parçası arıza vermiş bu genellikle RAM olur. RAM slotlarına bakar mısın? Eğer fazla tozlanmışsa kuru bir bezle sil.

Hocam şu an dediğinizi yaptım bilgisayar açıldı şükür masaüstünü gördüm dediğiniz gibi küçük bir nokta kadar olan yerde toz yüzünden bu sıkıntıyı çekmem beni şahsen delirtti yardımlarınız için sağ olun umarım tekrar olmaz::)
RAM'lerin yerini değiştirip dener misin? 2 tane RAM takılı herhalde 1 tanesini çıkar öyle dene sonra diğerini çıkart ilk çıkarttığını tak öyle dene bende 2 tanesini ayrı slotlara takmıştım ekran vermiyordu, denedim öyle oldu sonra ikisini yan yana takınca görüntü geldi.

Üstte hocamin verdiği yöntemi denerken bu dediğini yaptım şu an çalıştı umarım bir daha olmaz çok teşekkürler :)

Hocam şu an dediğinizi yaptım bilgisayar açıldı şükür masaüstünü gördüm dediğiniz gibi küçük bir nokta kadar olan yerde toz yüzünden bu sıkıntıyı çekmem beni şahsen delirtti yardımlarınız için sağ olun umarım tekrar olmaz::)

Üstte hocamin verdiği yöntemi denerken bu dediğini yaptım şu an çalıştı umarım bir daha olmaz çok teşekkürler :)
Hocam o mesajı çözüldü olarak işaretlersen mutlu oluruz.

Geri
Yukarı