Bilgisayar uyku moduna geçiyor

Gnev

Hectopat
Selamlar, bilgisayarı uzun süre kullanıyorum bir sorun olmuyor ama bazen önce donuyor sonra ekran birden gidiyor ama kasa çalışıyor. Klavye ve mouse de çalışıyor ama ekran yok, sistem yok. GG yani kısaca, bütün parçaları yeni satına aldım 0 PC acaba neden olabilir? Nette dolaşan güç seçenekleri vb her şeyi yaptım, BIOS ayarlını güncelledim ama sorun bazen çok rahatsız edebiliyor. Çok sık da olmuyor. PC sıcaklık değerleri gayet iyi extra bir sorunu yok ses falan da yok. PC'yi komple söktüm tekrar taktım macunladım ama çözemedim. Belki aramızda bu sorunu yaşayan vardır çok geç olmadan hangi parçada ise iade edip yenisiyle değiştirmek istiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim dostlarım.

R5 1600
ASUS ROG RX570
B450
Sistem temek parçaları bunlar

Monitörünüzde sorun olabilir.
Markası nedir monitörünüzü acaba ?
AOC 144Hz Monitör'de sorun yok denedim başka bir ekran ile aynısı oldu sık sık olan bir şey değil zaten ama bir an kapanması can sıkıcı oluyor.
Dostlar bu konu hakkında bilgisi olan yok mu gerçekten bu gün mesela biraz önce 2 defa aynı sorun ile karşılaştım arka arkaya kapandı hem de.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı