Bilgisayar uyku modundan uyanmıyor

Ernoyan

Centipat
Monitör değişikliği yaptım ve tuhaf bir sorunla karşılaştım 70Hz monitör'den 144Hz monitöre geçiş yaptım. Bilgisayarım açılıyor sorun olmuyor ama bilgisayar bekleme moduna girince fare klavye vs tıklayınca ekrana görüntü gelmiyor, Ekrana görüntü gelemeyince anakart üzerindeki "DRAM LEDS 10 saniye ve 10 saniye sonra CPU LEDS" ışıkları yanıyor aralıklı bir şekilde.

Kısacası HDMI Kablo ile sistemde uyku modunda açılıyor sorun olmuyor.
Ama DisplayPort kablo ile uyku moduna girince bu sorunlarla karşılaşıyorum.

Tek tek denediğim yöntemlerden kısaca bahsetmek istiyorum.

Format attım çözüm olmadı.
RAM'ların slot yerlerini değiştirdim çözüm olmadı.
Farklı RAM'lar taktım yine çözüm olmadı.
BIOS Pilini çıkarıp taktım çözüm olmadı.
Ve RAM ekran kartını başka bir sistemde çalıştırdım sorun olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var DP kablo ile alakalı sanırım çözüm bulamadım DP kablo ile sistem tam açılmadan monitör algılayamıyor sistemi gibi geliyor bana. Konu açtım bende.

Aynı sorun bende de var DP kablo ile alakalı sanırım çözüm bulamadım DP kablo ile sistem tam açılmadan monitör algılayamıyor sistemi gibi geliyor bana. Konu açtım bende.
Ekran kartını servise yolladım servisin cevabı ekran kartında bir problem yok dedi.
Benim bazı araştırmalarıma göre DP kablosunda 20 pin veri akışı sağlamamaktadır, kendi imkanlarımla cihaz ölçüm aletiyle kabloyu ölçtüm 20 pin veri akışı sağlıyor, sağlamaması gerekiyordu.
İmkanın varsa 20 pini test ettire bilir misin ?
Sizinle irtibat içerisine geçmek istiyorum soruna bir çözüm kavuştura bilirsek böyle sorunla karşı karşıya gelen olursa yol göstermiş oluruz.

Asusa göndermek için video çekmiştim sorunun videolu anlatım hali:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartını servise yolladım servisin cevabı ekran kartında bir problem yok dedi.
Benim bazı araştırmalarıma göre DP kablosunda 20 pin veri akışı sağlamamaktadır, kendi imkanlarımla cihaz ölçüm aletiyle kabloyu ölçtüm 20 pin veri akışı sağlıyor, sağlamaması gerekiyordu.
İmkanın varsa 20 pini test ettirebilir misin?
Sizinle irtibat içerisine geçmek istiyorum soruna bir çözüm kavuşturabilirsek böyle sorunla karşı karşıya gelen olursa yol göstermiş oluruz.

ASUS'a göndermek için video çekmiştim sorunun videolu anlatım hali:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende sorun böyle değil ama dostum ben PC'yi açarken monitör uyku modunda asılı kalıyor monitörü aç kapa yapınca görüntü geliyor.Anakart yada diğer bileşenlerde sıkıntı olmuyor bende.
dp kablusunu da servisi aramıştım onlar kendileri uyumlu olan modeli ücretsiz gönderdiler. piyasadan aldığım kablolarla sistem hiç açılmıyordu. ben güç kaynağından şüpheleniyorum ucucuna yetiyor şu an 650 wat lık bi güç kaynağı bakıyorum gold sertifikalı onla da düzülmesse geriye ekran kartı kalıyor.
2. ssd ve ekstra 2 fan daha taktıktan sonra enerjisel sıkıntılar yaşamaya başlamıştım tam yükte bazen reset atması gibi.

Son düzenleme:
Bende sorun böyle değil ama dostum ben PC'yi açarken monitör uyku modunda asılı kalıyor monitörü aç kapa yapınca görüntü geliyor.Anakart yada diğer bileşenlerde sıkıntı olmuyor bende.
dp kablusunu da servisi aramıştım onlar kendileri uyumlu olan modeli ücretsiz gönderdiler. piyasadan aldığım kablolarla sistem hiç açılmıyordu. ben güç kaynağından şüpheleniyorum ucucuna yetiyor şu an 650 wat lık bi güç kaynağı bakıyorum gold sertifikalı onla da düzülmesse geriye ekran kartı kalıyor.
2. ssd ve ekstra 2 fan daha taktıktan sonra enerjisel sıkıntılar yaşamaya başlamıştım tam yükte bazen reset atması gibi.
Anladım değişik bir problem ama benim probleme çok yakın.
Benim korkum nedir biliyor musun DP kablosu kısa devre yapıp sisteme elektrik gönderiyorsa problem olur. Şeyi denedin mi bios sıfırlama işlemeni ?.
İnanır mısın dostum her türlü şeyi denemek istiyorsun arıza nerede diyorsun hiç ummadığın parça arıza yapıyor. Umarım sorunumuz düzelir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı