Bilgisayar uzun süre açık kalınca yorulur mu?

syntaxis

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Şimdi benim bazı akrabalarım bilgisayarı uzun süre açık tutunca bilgisayarın yorulacağını düşünüyorlar. Bu yüzden bilgisayarlarını sık sık açıp kapatıp duruyorlar. Ben ise bilgisayarı durmadan açıp kapatmanın bilgisayar donanımına zarar vereceğini düşünüyorum. Benim bilgisayarım sabah uyandığımda açılır, gece uyuyacağımda kapanır. Ama onlar bilgisayarı 5 dakikalık bir iş için açıyorlar, işleri bitince kapatıyorlar, 10 dakika sonra başka bir iş için tekrar açıyorlar. Bana saçma geliyor. Bence bilgisayar çok sık açılıp kapatılmamalı. Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler?

15 gün sürmezdi zaten İnternetim ortalama 800 kb/s yani saniyede 800 KB indiriyor. Maksat ben bilgisayarı kullanmıyorken indirsin.
He tamam. IDM'nin bittiğinde oto. Kapat özelliği var 1.5 gün sonra kapatırdı gereksiz çalışmazdı

@R.B.D Sistem senin program kullanımı analiz eder ve daha sonra o programı daha hızlı getirmek için ara, ön belleğe alır. Bu da sistemde yeterli bellek yoksa, uygulamaların kullanacağı bellek ayarını bu şekilde yaparak uygulamaların performansını düşürebilir.

Geri
Yukarı