Bilgisayar ve laptop nasıl satılır?

Eo_Aubameyang

Decapat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Elimde 2 sene önce topladığım çok temiz bir bilgisayar ve geçen sene aldığım Acer Swift 3 laptopum var. Bu ikisini satıp uygun bütçeyle laptop almak istiyorum. Sizce ilanları nasıl yaparsam ürünler hızlı gider?
1-Acer Swift3 R3 4300U'lu laptop.
2-R3 3100/1660s/8 GB/500gb SSD'li masaüstü + 24" 1080p IPS ekran monitör.

İyi günler arkadaşlar. Elimde 2 sene önce topladığım çok temiz bir bilgisayar ve geçen sene aldığım Acer Swift 3 laptopum var. Bu ikisini satıp uygun bütçeyle laptop almak istiyorum. Sizce ilanları nasıl yaparsam ürünler hızlı gider?

Sahibindene ilan koyabilirsin.

• Cihazın tam görünüşünü fotoğraflarını ekleyerek (Kozmetik durumu en çok merak edilen ve çoğu satıcının belirtmediği bir durumdur çünkü)
  • Var olan bileşenlerinin hepsinin ayrıntılı bir dökümü (çoğu satıcı bilgisayarımdaki özellikler bölümün ekran fotoğrafını atıyor. Sadece işlemci ve RAM boyutu belli.)
  • Yani ilave RAM bölümü mevcut mu? Batarya sağlık durumu ne? (Kaç saat batarya süresi mevcut)
Bu gibi bilgileri belirtirseniz çoğu kişi sadece pazarlık yapamaya çalışarak almak isteyecektir. (tabii ürünü görmekte isteyeceklerdir.)

Hocam ilanları hangi fiyattan koymalıyım bilmiyorum.
Aynı parçalar veya aynı düzeyde olan bilgisayarlara bakarak fiyat olarak kafanızda bir alt ve üst limit belirlemelisiniz. Ürünün kozmetik durumunu ve pazarlık payını da değerlendirerek fiyatını belirleyin.

Araştırarak bulabilirsin mesela sahibindende senin bilgisayarınla eş değer bir bilgisayarın fiyatı ne ise sen de eğer bilgisayarında sıkıntı yoksa o fiyata yakın bir fiyat belirleyebilirsin.

Teşekkür ederim hocam fakat ikinci elde bazı insanlar yok satıcı olacağım derken suyunu çıkartıyor ve piyasanın çok yukarısına koyuyorken bazı sistemleri de gereksiz ucuza koyuyorlar ve oran orantı kayboluyor. Mümkünse 1 ay içinde gitmesi için düşük fiyat vermem gerekir mi?

Aynı parçalar veya aynı düzeyde olan bilgisayarlara bakarak fiyat olarak kafanızda bir alt ve üst limit belirlemelisiniz. Ürünün kozmetik durumunu ve pazarlık payını da değerlendirerek fiyatını belirleyin.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı