Bilgisayar ve su takıntım

Emri

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, benim eski bilgisayarım su döküldüğü için bozulmuştu ve ben de yeni bilgisayar alınca sulara karşı aşırı fazla takıntı olmaya başladı mesela birisi elini yıkarsa ve kasaya yaklaşırsa benim o gün moralim 0 oluyor çünkü bilgisayara su damlasa veya ve odaya gelen içecek dökülse ne olacağını bilmiyorum 1. sorum ben bu takıntıyı nasıl yenerim? 2. sorum bilgisayara su ve içecek tarzı bir şeyler dökülse, damlasa ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, benim eski bilgisayarım su döküldüğü için bozulmuştu ve ben de yeni bilgisayar alınca sulara karşı aşırı fazla takıntı olmaya başladı mesela birisi elini yıkarsa ve kasaya yaklaşırsa benim o gün moralim 0 oluyor çünkü bilgisayara su damlasa veya ve odaya gelen içecek dökülse ne olacağını bilmiyorum 1. sorum ben bu takıntıyı nasıl yenerim? 2. sorum bilgisayara su ve içecek tarzı bir şeyler dökülse, damlasa ne olur?

Ben klavyemi su ile temizliyorum öyle düşün.

Bilgisayara su ve içecek tarzı bir şeyler dökülse, damlasa ne olur?
Dökülse ve gerekli sürede bilgisayarı kapatmazsanız anakartta kısa devre olur, çok büyük ihtimalle anakart çöp olur. Damlasa, bilgisayarın sıcaklığından damla buharlaşır.

Eğer klavyeye döküldüyse çok bir şey olacağını düşünmüyorum ama kasaya falan dökülürse Allah rahmet eylesin. Takıntınıda bir şey olmaz diye düşün ve hiçbir şey düşünme sal o zaman bir şey olmaz.

Kasayı sıvıyla temas edemeyeceği güvenli bir yere koyarsan zamanla geçicektir.
3-4 sene önce 7870 XT ekran kartıma kasanın üstünden birkaç damla çay dökülmüştü. Fişi çekene kadar ekrandaki görüntü sallanmaya başlamıştı. Söktüm temizledim birkaç ay sorunsuz çalışmaya devam etti sonra oksitlenme yaptı sanırım sorunlar başladı görüntü vermemeye başladı. Çöpe gitmeden önce birazda deneysel olarak fırınlama yöntemini denedim ve işe yaradı. Power, gpu clock ve memory clock değerlerini yüzde 80 seviyelerine çektiğimde sorunsuz kullanabiliyordum sadece eskiye göre biraz fazla ısınıyordu. Ben yinede yeni ekran kartı alıp onu emekli ettim. Yatıyor şuan. :D

Doktorluk bir şey yok aman dökülürse dünyanın sonu mu demen lazım bunu hayatta diyemezsen her şeye takıntılı olursun ve ilaç alırsın.

Geri
Yukarı