Bilgisayar ve su takıntım

Arkadaşlar merhaba, benim eski bilgisayarım su döküldüğü için bozulmuştu ve ben de yeni bilgisayar alınca sulara karşı aşırı fazla takıntı olmaya başladı mesela birisi elini yıkarsa ve kasaya yaklaşırsa benim o gün moralim 0 oluyor çünkü bilgisayara su damlasa veya ve odaya gelen içecek dökülse ne olacağını bilmiyorum 1. sorum ben bu takıntıyı nasıl yenerim? 2. sorum bilgisayara su ve içecek tarzı bir şeyler dökülse, damlasa ne olur?
GPU sistemde takılıyken GPU'ya 50ml - 100ml civarı su döktükten sonra gücü kes ve GPU'yu çıkarıp kurumaya bırak. Kuruduktan sonra tekrar sisteme tak ve hiçbir şey olmamış gibi çalıştığını gördükten sonra muhtemelen rahatlayacaksın. (Tüm bu işlemler sorumluluğun altındadır)

Hocam size şöyle diyeyim: Annem sağ olsun haftada 1 kere ıslak bezle siler PC'yi, şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Tabii alıp da su dökmeden bilgisayara. Hem ıslak elle yaklaşsa da hiçbir şey olmaz. Rahatta kalın 😆

Hocam size şöyle diyeyim: Annem sağ olsun haftada 1 kere ıslak bezle siler PC'yi, şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Tabii alıp da su dökmeden bilgisayara. Hem ıslak elle yaklaşsa da hiçbir şey olmaz. Rahatta kalın 😆

Benim annemde yapıyordu sonradan yaptırmamaya başladım. Ama ellerini yıkıyor geliyor kasanın tam dibinde el hareketleri yapıyor işte bir havaya bir sağa sola.

Hocam, doktora gidecek kadar bir şey olduğunu düşünüyorum, sadece biraz dikkatli olsan sorun çıkmaz.
Bilgisayara su damladı diyelim, dünyanın sonu değil ya, silersin geçer gider.

Bu kadar kafaya takma bu durumu, eğer çok takarsan monitörün üstüne bir raf yaptırıp, bilgisayarı onun üstüne koyabilirsin.

Klavyeye dökülür zaten, bunu dünyada'ki her çocuk, her genç deneyimlemiştir, tuşları çıkartıyorsun suyunu döktükten sonra, havlu peçete ile hafif silip, biraz saç kurutma makinesi ile kurutuyorsun, bu adımları uygularsan sorun çözülebilir.

Hocam, doktora gidecek kadar bir şey olduğunu düşünüyorum, sadece biraz dikkatli olsan sorun çıkmaz.
Bilgisayara su damladı diyelim, dünyanın sonu değil ya, silersin geçer gider.

Bu kadar kafaya takma bu durumu, eğer çok takarsan monitörün üstüne bir raf yaptırıp, bilgisayarı onun üstüne koyabilirsin.

Klavyeye dökülür zaten, bunu dünyada'ki her çocuk, her genç deneyimlemiştir, tuşları çıkartıyorsun suyunu döktükten sonra, havlu peçete ile hafif silip, biraz saç kurutma makinesi ile kurutuyorsun, bu adımları uygularsan sorun çözülebilir.
PROFİLİN ÖDÜMÜ PATLATTI!

Yeni konular

Geri
Yukarı