Bilgisayar ve Türkiye ekonomisi

meola147

Kilopat
Benim çocukluğumdan beri bağımlısı olduğum bir tek hobim var, o ise bilgisayar. Arkadaşım yokken oyunlar oynayarak arkadaş bulup sohbet etmek küçükken beni dopamin manyağı etti sonrası malum. Fakaaaaaaat! Elektirik stabil olmadığı için ülkemizde git gel git gel git gel yapa yapa benim bilgisayar çöp oldu. Piyasayı didik didik ettim forumda aşırı soru sordum ve anca APU alabileceğimi öğrendim. 1280X720 çözünürlükte oyun oynamak yani... Üstelik bu kasayı bile karşılayamama imkanım var. Elimde sadece 2000 liralık bu var satabileceğim:
IMG_20200911_033457.jpg

Onun harici bir şey yok satılacak. Meslek desen yok. Aylarca iş aradım bulamadım. Mobbinge uğrayıp psikolojimi kalıcı olarak mahvetmek için aylarca uğraştığımı görünce saldım iş aramayı. İnsana köpekten aşağı derecede kullanıyorlar. Onların gözünde sen kölesin. 7/24 dur durak yok. Hadi deli gibi çalıştırdın neden psikolojik şiddet uyguluyorsun? Sonuç: Bu ülke benim elimden tek sevdiğim olan hobiyi aldı ve çöpe attı. Duyduğum acı ve öfkeyi anlatamam. Elektiriği bile stabil tutamıyorsak yeter artık üstümüze nükleer bomba atın güçsüzüz yok olalım hepimiz kurtulalım ne olur.

Benim çocukluğumdan beri bağımlısı olduğum bir tek hobim var, o ise bilgisayar. Arkadaşım yokken oyunlar oynayarak arkadaş bulup sohbet etmek küçükken beni dopamin manyağı etti sonrası malum. Fakaaaaaaat! Elektirik stabil olmadığı için ülkemizde git gel git gel git gel yapa yapa benim bilgisayar çöp oldu. Piyasayı didik didik ettim forumda aşırı soru sordum ve anca APU alabileceğimi öğrendim. 1280X720 çözünürlükte oyun oynamak yani... Üstelik bu kasayı bile karşılayamama imkanım var. Elimde sadece 2000 liralık bu var satabileceğim:Eki Görüntüle 667626
Onun harici bir şey yok satılacak. Meslek desen yok. Aylarca iş aradım bulamadım. Mobbinge uğrayıp psikolojimi kalıcı olarak mahvetmek için aylarca uğraştığımı görünce saldım iş aramayı. İnsana köpekten aşağı derecede kullanıyorlar. Onların gözünde sen kölesin. 7/24 dur durak yok. Hadi deli gibi çalıştırdın neden psikolojik şiddet uyguluyorsun? Sonuç: Bu ülke benim elimden tek sevdiğim olan hobiyi aldı ve çöpe attı. Duyduğum acı ve öfkeyi anlatamam. Elektiriği bile stabil tutamıyorsak yeter artık üstümüze nükleer bomba atın güçsüzüz yok olalım hepimiz kurtulalım ne olur.
En korktuğum şey senin başına gelmiş geçmiş olsun dostum. Ankara da oturuyorum ve 2 3 haftada 2 kez kesiyor üstelik kestikleri gün de 2 3 kez git geller oluyor. Jeneratör tarzı ben bu konulardan anlamam ama bilen biri yardımcı olursa bize ne tür bir alet alırım da elektrik kesintisi olduğu zaman o alet bilgisayarımı belli bir saat açıkta bırakıp sorunsuz kapatmama yardımcı olur. Belli mi olur belki 1 gün gelmeyecek şimdi öyle bir söylenti var dünyanın fişi çekilecek falan filan..

En korktuğum şey senin başına gelmiş geçmiş olsun dostum. Ankara'da oturuyorum ve 2 3 haftada 2 kez kesiyor üstelik kestikleri gün de 2 3 kez git geller oluyor. Jeneratör tarzı ben bu konulardan anlamam ama bilen biri yardımcı olursa bize ne tür bir alet alırım da elektrik kesintisi olduğu zaman o alet bilgisayarımı belli bir saat açıkta bırakıp sorunsuz kapatmama yardımcı olur. Belli mi olur belki 1 gün gelmeyecek şimdi öyle bir söylenti var dünyanın fişi çekilecek falan falan.

Hocam kesintisiz güç kaynağı (UPS) satın alabilirsiniz.

Tekirdağ/Çorluda yaşıyorum yaşadığım yerde senede 4'ü geçmez elektrik kesintileri onlarda 20dk içinde çözülür bakım yapılıcaksada önceden haber verilir.

Sorun yaşadığın yerdeki elektrik dağıtım şirketinde diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı