Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği farkları?

Çavuş1

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Başlıkta oldugu gibi birde Yazılım mühendisligi okuyunca veya bilgisayar mühendisligi hangisinin ne gibi avantajları dezavantajı nedir nasıldır bir açıklama yapabilir misiniz?
Dıgerine göre nedir nasıldir veya iş olanakları olarak fark var mı?
İkisi arasında en büyük fark nedir?
Birde ingilizce önemli sanırım bu konuda ingilizce olan üniversitede ingilizce bilmeyen biri nasıl anlıyacak önceden ders veriyorlarmı ingilizce hakkında?
Birde bu iki mühendislikte java, c# ,c++,unity3d,sql server , pyhton gibi konulara hakim oluyorlarmı?
Teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Yazılım mühendisliği ve programlama, geleceğin meslekleridir :) Yazılım mühendisliğinde daha çok para var. Yazılım, donanımdan daha zordur. İngilizce bilmek, programlama öğrenmeyi kolaylaştırır. Ayrıca kısa bir rehbere imzamdan ulaşabilirsin :)

Yazılım mühendisliği ve programlama, geleceğin meslekleridir :) Yazılım mühendisliğinde daha çok para var. Yazılım, donanımdan daha zordur. İngilizce bilmek, programlama öğrenmeyi kolaylaştırır. Ayrıca kısa bir rehbere imzamdan ulaşabilirsin :)
Siz yazılım mühendisimisiniz?
Bilgi konusunda fark varmı?
Birde java, c# ,c++,unity3d,sql server , pyhton bu dillere hakim oluyirlarmı?

Son düzenleme:
Çok fark var, Bilgisayar müh. daha alt seviyede çalışırlar. Elektrik gibi işletim sistemi gibi dersleri alırlar. Yazılım müh. ise daha üst seviyede çalışırlar. Yazılım mimarisi, proje yönetimi, yazılım sınanması gibi dersleri vardır.

Siz yazılım mühendisimisiniz?
Bilgi konusunda fark varmı?
Birde java, c# ,c++,unity3d,sql server , pyhton bu dillere hakim oluyirlarmı?
Ben yazılım mühendisi değilim. Merakım var :) C dilinden eğitim görmeye başlıyorlar yanlış hatırlamıyorsam. Ek olarak siz de isteğe bağlı dil öğrenebilirsiniz.

Çok fark var, Bilgisayar müh. daha alt seviyede çalışırlar. Elektrik gibi işletim sistemi gibi dersleri alırlar. Yazılım müh. ise daha üst seviyede çalışırlar. Yazılım mimarisi, proje yönetimi, yazılım sınanması gibi dersleri vardır.
Teşekkürler cevapınız ana sorularımı acıklayıcı oldu birde ben ilgilizce bölüm tercih etmek istiyorum üniversitede ama ingilizce bilmiyorum orda ögretiyorlarmı ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı