Bilgisayar video izlerken ve oyun oynarken donuyor

erayselim`

Kilopat
Yer
Muğla/Fethiye
Daha fazla  
Herhangi bir işlem yaparken (video izlerken veya oyun oynarken), bir anda bilgisayar donuyor ve sesler birbirine giriyor.
5 saniye kadar böyle takıldıktan sonra ekran kapanıyor. Ancak PC kapanmıyor, fanların ışıkları yanmaya devam ediyor oluyor.

Bilgisayarı elle kapatıp tekrar açıyorum artık.
Bunun çok nadir olmasına rağmen çok moral bozuyor. Oyun arası gidince çok sinirleniyorum.
Bilgisayarda ısınma olmuyor, sıcaklıktan kaynaklı olacağını düşünmüyorum. Anakart, RAM ve CPU daha 3-5 aylık.

Sizce neden yapıyor olabilir?

Ayrıca yeri gelmişken sorayım, SSD ve HDD'im var, ikisinin de sağlık durumu 100% olarak görünüyor programlarda vs.
Genelde dosya açarken vs. 3-5 saniye bekletiyor, takılıyor.
Sistemin temiz çalışmasına, Driver'lar ve Windows'un sürekli güncel olmasına ve sürekli disk defrag etmeme rağmen oluyor.

İki sorun için de cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci, ekran kartı, anakart, RAM bilgilerini bilmeden ne denebilir ki?
Ekran kartı nereden besleniyor? Dizüstü mü masaüstü mü bilgisayar? Masaüstü ise güç kaynağı bilgisi de iyi olur.

İşlemci, ekran kartı, anakart, RAM bilgilerini bilmeden ne denebilir ki?
Ekran kartı nereden besleniyor? Dizüstü mü masaüstü mü bilgisayar? Masaüstü ise güç kaynağı bilgisi de iyi olur.
Bilgisayarım ile ilgili problem olduğunu düşünmüyorum, yine de istiyorsanız yazıyorum;
  • Anakart: Asus TUF B450M-Plus Gaming
  • İşlemci: Ryzen 5 2600
  • Ekran Kartı: R7 370 4G
  • Ram: Trident Z RGB 3200MHz
  • SSD: Corsair Force-Le 240 GB
  • HDD: Toshiba P300 1 TB
  • Kasa: PowerBoost Elegance G1007-R
  • PSU: Zalman GLX 700W

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı