Bilgisayar virüsleri neden var?

Heavy

Centipat
Yer
Ankara
1 sorum: Bu virüsler neden var neden bilgisayara bulaşırlar ve kim üretti?
2 sorum: Bugun Kaspersky ile tam tarama yapıp tüm antivirüs programlarını kaldırdım virüs bulaşırsa işlemci ya da ekran kartı RAM gibi parçalara hasar verir mi?

Furkan Konca

Picopat
Yer
Kırklareli
Bilgilerini çalarlar, tehdit edilme, santaj durumun olur. Önemli bilgilerin varsa kötü durum. Sen ben gibi insan yapıyor hocam. Para kazanma niyeti oluyor veya zevk için yapılıyor.

Esperoja

Decapat
Makaleler
23
Yer
İstanbul
Her konuda fırsatçılar ve kötü insanlar olur, sizce başka bir dünya gibi büyük bir evrende fırsatçılar, kötü insanlar olmayacak mı?

batuhan_n

Centipat
1610755505789.png

Burdan bile anlaşılır.

Honor_345

Picopat
1.ci soru:

Fidye virüsü nedir?

Fidye virüsü bilgisayarınıza girerek dosyalarınızı vb şifreleyerek açmak için para bistcoin vs talep etmektedir.

Örnek wannacry.

Trojan nedir?

Trojan bilgisayarınıza girerek sisteminizi izler ve müdahalede bulunabilir.

Örnek metasploit-framework.

Daha çok var bunun gibi.

2.ci soru Windows 10 ise sistemin Windows Defender yeterlidir.

Makaleler
4
Yer
Denizli,Bozkurt
Çünkü bilgi çok önemli bir şey ve kimse bilgilerinin 3. parti taraflara geçmesini istemez. Bu yüzden fidye virüsü atılıyor.
Keylogger ise hesap çalımları için atılıyor. Kim bedava Steam hesabı istemez ki?
Trojan ise genellikle eğlence amaçlı ya da DDOS amaçlı kullanılabiliyor. Emin değilim ama bazı trojanlar ile madencilik bile yapılıyor diye biliyorum.

Honor_345

Picopat
Çünkü bilgi çok önemli bir şey ve kimse bilgilerinin 3. parti taraflara geçmesini istemez. Bu yüzden fidye virüsü atılıyor.
Keylogger ise hesap çalımları için atılıyor. Kim bedava Steam hesabı istemez ki?
Trojan ise genellikle eğlence amaçlı ya da DDoS amaçlı kullanılabiliyor. Emin değilim ama bazı trojanlar ile madencilik bile yapılıyor diye biliyorum.

Hey sen! Adaletten kaçan bir haydutun eşgaline uyuyorsun!
Hey sen! Adaletten kaçan bir haydutun eşgaline uyuyorsun!

Bilen bilir :D.

Yukarı