Bilgisayar virüsü korkusu nasıl yenilir?

bartu pusat

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bende bilgisayar virüsü kapma korkusu var. Malwarebytes Premium deneme sürümüm var. Gerçek zamanlı koruma açık her gün otomatik tarama yapıyor. Ama ona rağmen bilgisayarıma gökten virüs inecek gibi hissediyorum. Geçen gün ablam ben dışarıdayken bilgisayarımızdan korsan film açmaya çalışmış ve girdiği siteler bilirsiniz otomatik linkler açar. Malwarebytes sağ olsun gerçek zamanlı korumayla bilgisayarı korumuş ama ben huylanıyorum hep. Bu korkumu nasıl yenebilirim?
Bunlar da otomatik açılan siteler.

1656414807754.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bende bilgisayar virüsü kapma korkusu var. Malwarebytes Premium deneme sürümüm var. Gerçek zamanlı koruma açık her gün otomatik tarama yapıyor. Ama ona rağmen bilgisayarıma gökten virüs inecek gibi hissediyorum. Geçen gün ablam ben dışarıdayken bilgisayarımızdan korsan film açmaya çalışmış ve girdiği siteler bilirsiniz otomatik linkler açar. Malwarebytes sağ olsun gerçek zamanlı korumayla bilgisayarı korumuş ama ben huylanıyorum hep. Bu korkumu nasıl yenebilirim?
Bunlar da otomatik açılan siteler.

Eki Görüntüle 1434318

Bilgisayarı kimseye vermessen bir de güvenilir siteler dışında bir şey indirmessen virüs bulaşmaz ama ortak kullanıyorsanız bilemem artık.

Bilgisayar bu. Virüste girecek sistem de çökecek. Bunu engelleyemezsin. Virüs koruma programları kullanıp boşu boşuna sistemini yorma. Atarsın bir format olur biter. Bu kadar kasmanı anlayamıyorum. Benim gözüm gibi baktığım laptopta 3 sene önce tarama yaptığımda 1 milyondan fazla virüs-tojen vardı. Ve cihaz sapasağlam çalışıyordu. Hatta arkadaşlarla şey diyorduk bu bilgisayara format atma bilgisayarın bozulur diyordu (virüslere alışmış anlamında).

Yaşadım sayılır hocam. Bilgisayarı değil de hesaplarımı umursuyorum benim için önemli olan onlar.

Bu kaygı hepimizde var ancak sürekli bunu düşünerek aksiyon almak beyhudedir ve sizi mental olarak yorar, yıpratır. ☝🏽

Haftada bir tam taramanızı yapın, zaten koruma anlık olarak aktif. :)

O sizi koruyor canınızı sıkmayın. 🙏🏼

VirtualBox ile başka bir işletim sistemi kurup ne kadar rastgele korsan site varsa gezip sanal bilgisayarı virüsle doldurun. Sonra tek tek silmeye çalışın. Her virüsü internette arayın, antivirüslerin hepsini deneyin. Zamanla korkunuz geçmeye başlar.

Bilgisayar bu. Virüste girecek sistem de çökecek. Bunu engelleyemezsin. Virüs koruma programları kullanıp boşu boşuna sistemini yorma. Atarsın bir format olur biter. Bu kadar kasmanı anlayamıyorum. Benim gözüm gibi baktığım laptopta 3 sene önce tarama yaptığımda 1 milyondan fazla virüs-tojen vardı. Ve cihaz sapasağlam çalışıyordu. Hatta arkadaşlarla şey diyorduk bu bilgisayara format atma bilgisayarın bozulur diyordu (virüslere alışmış anlamında).
Hocam bilgisayara korkmuyorum zaten eski olduğu için umurumda değil. Ben hesaplarımın çalınmasına korkuyorum. Hepsinde 2AD var ama içimde hep korku oluyor.

Antivirüs olarak üstekini yükle.

Tarayıcı olarak Brave yükle.
Eklenti olarak;

Bu ikisini yükleyebilirsin. Büyük oranda sorunlarını ortadan kaldıracaktır. Hepsi ücretsiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı