Bilgisayar Wi-Fi'ya bağlanmıyor ve kullanılabilir ağlar çıkmıyor

Humbel

Hectopat
Makaleler
1
Bir anda kendiliğinden oyundayken internet koptu ve yeniden başlattığımda Wi-Fi'nin gittiğini, kullanılabilir ağların çıkmadığını gördüm.
Birkaç yol denedim ama nafile, çözüm formatsa atacağım.
Ne yapmalıyım?
(Ayarlar > Ağ ve internet kısmına gelince sol tarafta Wi-Fi başlığı yok.)

Dosya Ekleri

• IMG_20220810_152147.jpg
    IMG_20220810_152147.jpg
    329,1 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Kasadaki internet kablosunu kontrol ettin mi? Bir an bir şey sürttüyse bir ihtimal bir şey olmuş olabilir.

Ethernet mi kullanıyorsun? Yoksa Wi-fi USB Adaptörü mü?

Fotoğrafta fark ettim, bilgisayar uçak modunda gibi sanki.

Aygıt yöneticisi > Ağ Bağdaştırıcıları kısmını kontrol edin. Wirless adaptörünüz gözüküyorsa sürücüyü kaldırın tekrar otomatik kurulacaktır Windows 10 update yaparsanız uyumlu sürücülerinizi bulacaktır.
Farklı bir alternatif yol anakartınızın veya bilgisayarınızın kendi resmi sitesinden indirip manuel olarak elle kurabilirsiniz.

En kötü ihtimal Wirless adaptörünüz arızalanmış olabilir dediklerimi uygulayın gelişmelerden haberdar edin.

Eğer yazdıklarım işe yaramadıysa bunları uygula:

Başlata gir ve "Ayarlar" yaz ve çıkan ayarlar simgesine tıkla.

"Ağ ve İnternet" bölümünü seç ve çıkan sayfayı kaydır.

"Ağ sorun gidericisi" ni tıklat.

Belki bu sorunu çözebilir.

@Humbel

Kasadaki internet kablosunu kontrol ettin mi? Bir an bir şey sürttüyse bir ihtimal bir şey olmuş olabilir.

Ethernet mi kullanıyorsun? Yoksa Wi-Fi USB Adaptörü mü?

Fotoğrafta fark ettim, bilgisayar uçak modunda gibi sanki.

Laptop kullanıyorum.

Aygıt Yöneticisi > ağ bağdaştırıcıları kısmını kontrol edin. Wireless adaptörünüz gözüküyorsa sürücüyü kaldırın tekrar otomatik kurulacaktır Windows 10 Update yaparsanız uyumlu sürücülerinizi bulacaktır.
Farklı bir alternatif yol anakartınızın veya bilgisayarınızın kendi resmi sitesinden indirip manuel olarak elle kurabilirsiniz.

En kötü ihtimal Wireless adaptörünüz arızalanmış olabilir dediklerimi uygulayın gelişmelerden haberdar edin.

Wi-Fi görünmüyor maalesef.

Eğer yazdıklarım işe yaramadıysa bunları uygula:

Başlata gir ve "ayarlar" yaz ve çıkan ayarlar simgesine tıkla.

"Ağ ve internet" bölümünü seç ve çıkan sayfayı kaydır.

"Ağ sorun gidericisi"ni tıklat.

Belki bu sorunu çözebilir.

@Humbel

Sadece Ethernet ile bağlanın diyor başka hiçbir çözüm önermiyor.

Aygıt yöneticisinden donanım değişikliklerini tara dediğinde yine gelmiyorsa muhtemelen wifi cihazın arızalandı. Her ihtimale karşı güvenli modda çalıştırmayı deneyebilirsin.

Aygıt yöneticisi üzerinden gizli olanları göster yaptım, karıştırırken Wi-Fi adaptörünün takılı olmadığını öğrendim. Şans eseri laptop altındaki 1-2 vidayı çıkarınca kendine geldi anlam veremedim ama. Şu anlık bir sıkıntı yok.

Aygıt Yöneticisi üzerinden gizli olanları göster yaptım, karıştırırken Wi-Fi adaptörünün takılı olmadığını öğrendim. Şans eseri laptop altındaki 1-2 vidayı çıkarınca kendine geldi anlam veremedim ama. Şu anlık bir sıkıntı yok.

Az çok çıkık olduğunu düşünmüştüm zaten :D

Geri
Yukarı