Bilgisayar yavaş açılıyor

Leonel messi

Centipat
Herkese selam! Geçen gün sabah bilgisayarı açtım normal gibi 16 saniyede açıldı. Sonra arkadaşım bilgisayar aldığı için onlara gittim ve kuruluma yardım ettim. Sonra eve geldim bilgisayarımı açtım ve 35 saniye gibi sürede açıldı. Ve hala bu sürede açılıyor. Sizce sebebi ne olabilir? Bir anda neden böyle olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gitmeden bilgisayarın tuşuna basılı tutup ya da elektriği anında kestiysen yavaş açılması normal. Ama birşey yapmadıysan disk birleştirme yapın. Bir de diski temizleyin. Açılma hızını arttırsın.

Bende de aynı sorun var 15-18 saniye aralığında açılan pc artık 35-40 saniye arası açılıyor yine kendi bilgilerimle falan birşeyler yaptım 50 saniyeden 37 saniyeye indirdim fakat bu sorun windows 10 güncellemesinden sonra oldu umarım korktuğum gibi pc kendi kendine Windows 2004 yüklememiştir :(

Herkese selam! Geçen gün sabah bilgisayarı açtım normal gibi 16 saniyede açıldı. Sonra arkadaşım bilgisayar aldığı için onlara gittim ve kuruluma yardım ettim. Sonra eve geldim bilgisayarımı açtım ve 35 saniye gibi sürede açıldı. Ve hala bu sürede açılıyor. Sizce sebebi ne olabilir? Bir anda neden böyle olmuş olabilir?

Eğer SSD ise dolmuş olabilir. Bu ara Windows kendi kendine dolduruyor diski. Forum da bir konu var dolup boşalan disk adında inanmadım ama dün banada oldu veya ben yanlış anladım.

Windows 10 İçin:
Shift+CTRL+ESC yapıp başlangıç sekmesinde Steam vb. gibi sisteme yük bindiren uygulamaları kapatın.

Eski sürümler için:
Win+R tuşlarına basıp msconfig yazın. Yine başlangıç sekmesinde istemediğiniz programları devre dışı bırakın.

Bu işlemler açılışta bilgisayara fazla yük binmemesini sağlar. Deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı