Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği için hangi Universite seçilmeli?

emre.11

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Ben, bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği bölümünde okumak istiyorum, sıralamam ise 193000. Eğer mezuna kalırsam sınava bu 3. girişim olacak seneye ve ben okula 1 sene geç başladığım için kaybettiğim 4. senem olacak. Şu andan itibaren düşünürsek de, 1 sene mezun + hazırlık + ilk sene ortak dersler derken ben 3 sene sonra ancak yazılım öğrenmeye başlayacağım okul içerisinde. Artık bir yer yazmak istiyorum bu yüzden.
Belli başlı vakıf üniversitelerini %50 burslu şeklinde tercih listeme ekledim. Işık üniversitesi, Kadir Has üniversitesi, Bilgi üniversitesi, Yeditepe üniversitesi, MEF üniversitesi gibi. Akademik kadro ve yurt dışı imkanları olarak şu başarı sıralamam ile tabela üniversitelerine göre nispeten okunabilir durumda gördüğüm üniversiteler bunlar; fakat aklımda 1 tane emin olamadığım bölüm, 1 tane de emin olamadığım üniversite var arkadaşlar. Bilkent CTIS okumak veya ODTÜ'nün Kıbrıs kampüsünde bilgisayar mühendisliği okumak. Sizce, "Koç, Sabancı, Bilkent, Özyeğin, TOBB" üniversitelerine göre daha orta düzey kalan, saydığım bu 5 vakıf üniversitesinden birinde bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği okumak mı daha mantıklı bir hareket olur; yoksa en son yazdığım bu 2 alternatiften birisi mi?
Açıkçası, en önem verdiğim konulardan birisi de istihdam. Kendimi geliştirmek için elimden geleni yapacağım; fakat bu seçenekler arasında bariz öne çıkan, diğerlerine göre çok daha mantıklı olan bir tanesi varsa orayı yazmak isterim öncelik olarak. Elimden geldiği kadarıyla akademik kadrolar ve imkanlar hakkında araştırmalarımı da yapıyorum ben; fakat bu arasında kaldığım 2 alternatif seçenek gözüme biraz muamma kaçtığından tercihler bitmeden önce insanlara danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı