Bilgisayar yere düştükten sonra kasıyor

Tolga Kara

Centipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarı yere düşürdüm. İlk önce çok da yoktu ancak sonradan arttı. Mesela tam ekrandan çıkınca kasıyor 12 GB RAM'im var.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD zarar görmüş olabilir eğer HDD varsa.

SSD var.

Tam emin olamamakla beraber eğer sisteminde HDD varsa HDD'ler düşmeye darbeye pek dayanıklı değiller darbeye bağlı olarak bir hasar oluşmuş olabilir üstteki arkadaşın dediği gibi.

SSD var.

Psikolojiktir. En fazla HDD varsa o zarar görür.

Hayır değil. SSD var.

Hatta bugün internet sitesi dondu.

Yere düştükten sonra olduğuna emin misiniz? Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi psikolojikte olabilir bu. Elektronik cihaz bunlar sökülmeden anlaşılmaz yapılabilecek tek şey stres testine sokmak ve sıcaklıkları dikkatlice takip etmek olur.

Yere düştükten sonra olduğuna emin misiniz? Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi psikolojikte olabilir bu. Elektronik cihaz bunlar sökülmeden anlaşılmaz yapılabilecek tek şey stres testine sokmak ve sıcaklıkları dikkatlice takip etmek olur.

Stres testi bozarmı mı çünkü 10 yıllık bir bilgisayar ve çok ısınıyor bakımları yeni yapılmasına rağmen.

Stres testi bozarmı mı çünkü 10 yıllık bir bilgisayar ve çok ısınıyor bakımları yeni yapılmasına rağmen.

Bozmaz eğer overclock yapmadıysanız. Testi 5 dakika yapabilirsiniz yalnız sıcaklıkları dikkatli takip edin eğer soğutucular, fanlar düştüğü anda yerinden çıktı veya oynadıysa sıcaklıklar birden fırlayabilir bu gibi durumda hemen testi sonlandırın.

Bozmaz eğer overclock yapmadıysanız. Testi 5 dakika yapabilirsiniz yalnız sıcaklıkları dikkatli takip edin eğer soğutucular, fanlar düştüğü anda yerinden çıktı veya oynadıysa sıcaklıklar birden fırlayabilir bu gibi durumda hemen testi sonlandırın.

Fan dönüyor ancak laptop 1-2 gün önce düştü.

St.

Stres testi yapamadım şu anda dışarıdayım. Bir çözümü var mıdır?

Overclock yapmadım bir çözümü var mıdır?

FurMark ile yaptım direk fanlar çalıştı ancak hala kasıyor ama çok az.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı