Bilgisayar yük altına girdiğinde aniden kapanıyor

• Konuyu başlatan Silinen üye 106715
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 1B
S

Silinen üye 106715

Ziyaretçi
Yeni adaptör geldi bugün sabah denedim. Oyuna giriyorum yeni Save oluşturmak istiyorum tıklıyorum birkaç saniye sonra kapanıyor. Hayır yani daha ne olmuş olabilir? Adaptörün değerleri diğer adaptörümle uyuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de bir sürü çıkıyor ama hep aynı kod. Yani sadece ses ile alakalı bir hata kodu alıyorum.
Buna bağlı olarak mikrofon bağlantısında ses sorunu yaşıyorum. Usb mikrofonum da var. Onu kullanınca sorun çıkmıyor. O yüzden düzeltmekle uğraşmadım.
Bir kontrol edin bakalım hata kodlarını google üzerinden sorgulayın. Sizin sorununuzu tarif eden hata koduna rastlarsanız onu yazın. Bütün kodları tek tek bakın gerekirse. Bazı hata kodları defalarca çıkıyordur (aynı hata kodu alıyorsunuz demek istedim).

Özellikle sistem kendini kapattığı sıradaki hata kodunu tekrar windows açtığınız sırada en üstte göreceksiniz. Buradan başlayabilirsiniz.

Bir dakika sistem bölmesinde bir şey buldum.
Bende de bir sürü çıkıyor ama hep aynı kod. Yani sadece ses ile alakalı bir hata kodu alıyorum.
Buna bağlı olarak mikrofon bağlantısında ses sorunu yaşıyorum. Usb mikrofonum da var. Onu kullanınca sorun çıkmıyor. O yüzden düzeltmekle uğraşmadım.
Bir kontrol edin bakalım hata kodlarını google üzerinden sorgulayın. Sizin sorununuzu tarif eden hata koduna rastlarsanız onu yazın. Bütün kodları tek tek bakın gerekirse. Bazı hata kodları defalarca çıkıyordur (aynı hata kodu alıyorsunuz demek istedim).

Özellikle sistem kendini kapattığı sıradaki hata kodunu tekrar windows açtığınız sırada en üstte göreceksiniz. Buradan başlayabilirsiniz.
Hocam yukarıda da belirttiğim gibi "kernel power" hatası alıyorum. Ayrıca işlemcideki veya ekran kartında ki ısı sensörleri hatalı ölçüyor. FurMark'ta bir keresinde 126 dereceye ulaşmıştı. Otomatik yeniden başlatmayı devre dışı bırakmayı deniyorum şuan.

Dosya Ekleri

• 15853238537213808243814775754162.jpg
    15853238537213808243814775754162.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 28
RAM'leri test etmenizi öneriyorum. Anakart kitapçığına göre RAM takıp takmadığınızı kontrol edin.
Ayrıca RAM MHZ değeriyle alakalı da olabilir, sistemin destekleyip desteklememesiyle veya farklı 2 RAM takılı olması da olabilir.
Çözüm için, sorunun kaynağını bulmalıyız.

Komple sisteminizi yazar mısınız? Özellikle PSU, Anakart modeli, RAM (hangi modeller, kaç adet), işlemci.

Son düzenleme:
RAM'leri test etmenizi öneriyorum. Anakart kitapçığına göre RAM takıp takmadığınızı kontrol edin.
Ayrıca RAM MHZ değeriyle alakalı da olabilir, sistemin destekleyip desteklememesiyle veya farklı 2 RAM takılı olması da olabilir.
Çözüm için, sorunun kaynağını bulmalıyız.

Komple sisteminizi yazar mısınız? Özellikle PSU, Anakart modeli, RAM (hangi modeller, kaç adet), işlemci.
Anakart kitapçığı maalesef yok. Laptopta 2 tane RAM kullanıyorum. Bir tanesini yukarı bir tanesini aşağı taksam bir tanesini okumuyor. RAM'leri 4 yıldan beri kullanıyorum. Bir test yapayım size döneceğim. Laptop modeli "CX640DX".

Laptop olduğunu bilmiyordum. Başından yazmış olsaydınız keşke.
RAM'lerin model/marka bilgisi, kaç GB olduğu, kaç MHz olduğunu da yazar mısınız?
Farklı RAM durumunda uyumsuzluk yapıyor olabilir.

Laptop olduğunu bilmiyordum. Başından yazmış olsaydınız keşke.
RAM'lerin model/marka bilgisi, kaç GB olduğu, kaç MHz olduğunu da yazar mısınız?
Farklı RAM durumunda uyumsuzluk yapıyor olabilir.
Bir tanesini bulabildim. Toplamda 8 GB. Model "Hynix HMT351S6CFR8C-PB". MemTest'i USB'ye yazdım fakat çalıştırmadı. USB'de 8 GB'dan 249 MB'ye düştü.

RAM 1600 MHz değil mi?
Laptop'un sitesinde 1333 MHz desteklediği yazıyor.
Bu RAM'leri BIOS'dan 1333 MHz ayara düşürüp çalıştırmayı deneyin. Bakalım aynı hatayı verecek mi?

RAM 1600 MHz değil mi?
Laptop'un sitesinde 1333 MHz desteklediği yazıyor.
Bu RAM'leri BIOS'dan 1333 MHz ayara düşürüp çalıştırmayı deneyin. Bakalım aynı hatayı verecek mi?
Sanırsam yanlış bakmışım. CPU-Z programından doğru verileri buldum. RAM testini MemTest'den yapamadım onun yerine Windows'un aracını kullandım bir sıkıntı çıkmadı.
@Recep Baltaş @Asım Demir
Yardım edecek yok mu?
Yardım edecek yok mu?

Dosya Ekleri

• hyix.png
    hyix.png
    179,3 KB · Görüntüleme: 35
  • nanya.png
    nanya.png
    179,3 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı