Bilgisayar yük altında kapanıyor

yaşarhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Genellik bilgisayarda R6 oynamaktayım ve son 1 aydır bir süre sonra kendini kapatmaya başladı. İşlemci sıcaklığım 100 dereceyi görmeye başlamıştı. Sıcaklıktan kapanıyor diye düşünmüştüm, termal macun değiştirdim bu sefer ısınmıyor ama yine de kendini kapatıyor. Yardımcı olabilecek var mıdır?

Ekran kartı güç kabloları tam yerine oturmuş durumda değil mi örneğin 6+2 pinlik sistemde 2 pini takmasan da çalışır ama yük altında kapanabilir. Sistemde sıcaklık kısıtlaması var mı ? Belli bir dereceye gelince kapansın vs.

Merhabalar. Genellik bilgisayarda R6 oynamaktayım ve son 1 aydır bir süre sonra kendini kapatmaya başladı. İşlemci sıcaklığım 100 dereceyi görmeye başlamıştı. Sıcaklıktan kapanıyor diye düşünmüştüm, termal macun değiştirdim bu sefer ısınmıyor ama yine de kendini kapatıyor. Yardımcı olabilecek var mıdır?

Aynı durum bende de vardı yapmadığım şey kalmamıştı Valorant oynarken çat kapanıyordu işlemci sıcaklığım 85'lere çıkıyordu, nasıl çözdüm diye sorarsan işlemci hızını sabitlemiştim böyle yaparak işlemcimin ısısını düşürdüm bayağı, kapanma da geçti dene sende.

PSU'nun verimi düşmüş olabilir, ya da anakart üzerinde bulunan MOSFET vb. bileşenlerde hasar varsa tam yük altında elektriksel olarak besleyemediği için kendini kapatıyordur.

İşlemci sıcaklığım 100 dereceyi görmeye başlamıştı. Sıcaklıktan kapanıyor diye düşünmüştüm, termal macun değiştirdim bu sefer ısınmıyor ama yine de kendini kapatıyor. Yardımcı olabilecek var mıdır?

Burada belirttiğiniz 100 dereceyi nasıl ölçtüyseniz aynı şekilde ölçüm yapabilirsiniz diye düşündüm.

kankacağım ben oyunlara bile giremiyorum şu anda yük altında ki sıcaklığı nasıl söylememi bekliyorsun ?

Bu bilgiyi ilk mesajınızda belirtseydiniz zaten @Mortis06 'ın dediklerini çözüm olarak sunabilirdik. Neyse iyi forumlar..

Geri
Yukarı