Bilgisayar yüke girince kapanıyor

Giray6161

Kilopat
Daha fazla  
Uzun zaman önce konu açmıştım PUBG oynarken PC kapanıyor diye, o sorun kendiliğinden düzelmişti zamanla. 1-2 gün önce For Honor oynayayım dedim en başlarda 15-20 dk ara ile düzensiz olarak PC restart attı, sonrasında uzunca bir süre oynadım ama. Açıp olaylara baktığımda kernel power 41 (63) gibi bir hata gördüm. Araştırdım çoğu kişi PSU dedi. Bende biraz önce OCCT ile PSU'ya stres testi yaptım ve testin 1-2. dakikasında PC kapandı. Sonra tekrar denedim yine kapandı. PC'de herhangi bir sorunum yok her oyunu sıkıntısız bi şekilde oynuyorum. For Honor sonradan daha denemedim. Ama bir sorun olduğu aşikar. İlerde sıkıntı yaşar mıyım yeni PSU almasam? Sıcaklık değerleri normal.
Dün tekrar For Honor denedim, 1 saatlik oynayış sonrasında restart attı. Dediğim gibi diğer oyunlarda böyle bir sorun yok, günlük kullanımda zaten sorun yok. Ama bu kapanışlar bir sıkıntı olduğunu bildiriyor gibi ve bu sıkıntı bana ilerde büyük problemler açar mı onu merak ediyorum.

Son düzenleme:
Sağlıksız bir güç kaynağına sisteminizi emanet edemezsiniz. O kadar para verip bir çok parça alıyorsunuz sonuçta. Bunlar yanabilir, kısa devre yapabilir. Garantisi bitmişse veya garanti servisinde kullanıcı hatası der geri gelirse yine masraf etmeniz gerekebilir. Güzel sağlıklı bir güç kaynağı alın en kısa sürede.

Sağlıksız bir güç kaynağına sisteminizi emanet edemezsiniz. O kadar para verip bir çok parça alıyorsunuz sonuçta. Bunlar yanabilir, kısa devre yapabilir. Garantisi bitmişse veya garanti servisinde kullanıcı hatası der geri gelirse yine masraf etmeniz gerekebilir. Güzel sağlıklı bir güç kaynağı alın en kısa sürede.
Aynen 3 yıl oldu sistemi toplayalı garantileri doldu. Aslında güç kaynağı çok iyiydi sürekli tavsiye edilen bir güç kaynağıydı ama her elektronik ürün gibi bu da fire verdi :) sorun kesinleşsin alıcaz bi power öyle gözüküyor teşekkür ederim yorumun için.

Garantileri bittiyse ekstra masraf çıkartmadan bi an önce uygun fiyatlı sağlam bişey alın.

F/P açısından en çok önerileni bırakayım size :
FSP FSP500-60AHBC 500W 80+ PFC Aktif Power Supply Fiyatı

Eğer emin değilseniz bir arkadaşınızdan vs. birinden ödünç PSU alıp deneyip karar verebilirsiniz.
Başkasından alıp deneme gibi bir şansım yok maalesef. Ama test esnafında kapanması o sorunu işaret ediyor ki Kernel Power hatasını araştırdığımda da herkes power kaynaklı olabileceğini söylüyordu. Önerdeiğinz markayı hiç duymamıştım, sağlam güvenilir bir marka power araştıracağız artık.

Off son zamanlarda kernel power hataları çok artmaya başladı özellikle sosyalde.
Olay görüntüleyicisine bakıp kernel power olup olmadığını kontrol edin.
Sistem kendini 10-20 Dakika sonra kapatıyorsa sakın oyun oynamayın bileşenlerinize zarar verebilir.
Psudan kaynaklı. Bak sakın oyunlara falan girme. Cidden oyun oynayacam derken bilgisayarından olabilirsin.
Psu markasını ve Kaç W olduğunu, verimliliğini buraya yaz.
Tekrarlıyorum sakın oyun oynama.

Sistemi belirtin. Elinizdeki PSU'yu da detaylı bir şekilde belirtin. Önerilen PSU giriş seviyesi için yeterlidir. FSP de iyi bir markadır.
Sistemim imzamda yazıyor, Corsair builder vs 550w kullanıyorum
Off son zamanlarda kernel power hataları çok artmaya başladı özellikle sosyalde.
Olay görüntüleyicisine bakıp kernel power olup olmadığını kontrol edin.
Sistem kendini 10-20 Dakika sonra kapatıyorsa sakın oyun oynamayın bileşenlerinize zarar verebilir.
Psudan kaynaklı. Bak sakın oyunlara falan girme. Cidden oyun oynayacam derken bilgisayarından olabilirsin.
Psu markasını ve Kaç W olduğunu, verimliliğini buraya yaz.
Tekrarlıyorum sakın oyun oynama.
Sistemim imzamda yazıyor, Corsair builder vs 550watt 80+ psu kullanıyorum. Kapanma olayları çok tutarsız bazen kapanıyor bazen kapanmıyor, dün uzunca bir süre aynı oyunu oynadım hiç kapanmadı. Sonrasında psu ya stres testi yaptım 1-2. Dk da kapandı. Hata kernel power.

Sistemim imzamda yazıyor, Corsair builder vs 550w kullanıyorum

Sistemim imzamda yazıyor, Corsair builder vs 550watt 80+ psu kullanıyorum. Kapanma olayları çok tutarsız bazen kapanıyor bazen kapanmıyor, dün uzunca bir süre aynı oyunu oynadım hiç kapanmadı. Sonrasında psu ya stres testi yaptım 1-2. Dk da kapandı. Hata kernel power.
Telefondan yaziyorum. Cok yardimci olamicam. Sorunu denetim masasi guc bolumunden cozebilirsin. Youtube kernel power 41 63 yaz belki cozen birileri cikabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı