Bilgisayara 802.11AC özelliği katabilecek cihaz var mı?

pamsc

Yoctopat
Daha fazla  
Merhabalar,
HP bilgisayarım 802.11n/g/ destekli yani 5G veya 3G'ye bağlanmıyor. Network Card markası Realtek PCI-e GBE family Controller. Online derslerim var ve KYK interneti yetmediğinden kendi telefonumdan bağlanmaya çalışıyorum ama maalesef bu sorunu çözemediğim için bağlanamıyorum. Bilgisayarımdaki bu özelliklere uygun 5G destekleyicisi olan ya da PC'ye 802.11AC özelliği kazandıracak önerebileceğiniz takılabilir cihaz var mı? Ya da başka bir çözüm yolu... Özetle benim 3G ve yukarısına bu bilgisayardan bağlanmam gerekiyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Çözüm 1 : Telefonu kablo ile bağlama
Telefonunu kablo ile bilgisayara bağlayıp, intrernete oradan çıkabilirsin.

Çözüm 2: Telefonu kablosuz / wifi ile bağlama
Telefonundan Wifi Hotspot özelliğini açarak, oradan internete bağlanabilirsin.

* Telefonun markası, modelini bilmiyoruz ama Iphone / Android USB Tethering veya Kablosuz Hotspot diye aratabilirsin.

Kolay gelsin,

Telefonunuz Android ise kablosuz hotspot ayarlarından gelişmiş ayarlar kısmından erişim noktası bandı seçeneğini 2.4 GHz yapın. Ya da kablolu hotspot kullanmayı deneyin.

Merhaba,

Çözüm 1 : Telefonu kablo ile bağlama
Telefonunu kablo ile bilgisayara bağlayıp, intrernete oradan çıkabilirsin.

Çözüm 2: Telefonu kablosuz / wifi ile bağlama
Telefonundan Wifi Hotspot özelliğini açarak, oradan internete bağlanabilirsin.

* Telefonun markası, modelini bilmiyoruz ama Iphone / Android USB Tethering veya Kablosuz Hotspot diye aratabilirsin.

Kolay gelsin,
merhabalar
Telefonum Iphone 3G kabloyu da denedim fakat bilgisayar 2.4G den yukarısını desteklemediği için telefonun internet paylaşımını kabul edip de bağlanmıyor. Bilgisayarı 5G ayarına taşıyacak bir çözüm yolu arıyorum.
Usb kablosuz bağdaştırıcı alın ama özelliklerine dikkat ederek alın.
Önerebileceğiniz işimi görebilecek uygun fiyatlı bir marka var mı? Bir de hangi özellikleri almalıyım? Bilgisayarın özellikleri yukarıda yazılı. Yardımcı olur musunuz? 🙏
Telefonunuz Android ise kablosuz hotspot ayarlarından gelişmiş ayarlar kısmından erişim noktası bandı seçeneğini 2.4 GHz yapın. Ya da kablolu hotspot kullanmayı deneyin.
Iphone:(

5G değil 5Ghz . Kafamı karıştın. Lütfen bunları düzgün yazın.
İnternet için küçük vınn benzeri cihazlar oluyor ve onun içine hattını takıp internetini kullanabilirsin.

merhabalar
Telefonum Iphone 3G kabloyu da denedim fakat bilgisayar 2.4G den yukarısını desteklemediği için telefonun internet paylaşımını kabul edip de bağlanmıyor. Bilgisayarı 5G ayarına taşıyacak bir çözüm yolu arıyorum.

Önerebileceğiniz işimi görebilecek uygun fiyatlı bir marka var mı? Bir de hangi özellikleri almalıyım? Bilgisayarın özellikleri yukarıda yazılı. Yardımcı olur musunuz? 🙏

Iphone:(
Ben bunu kullanıyorum TP-LINK TL-WN821N.

Geri
Yukarı