Bilgisayara bağlı olmayan SSD'yi Biçimlendirme

jushkml

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde 500 GB bilgisayarıma bağlı olmayan SATA SSD var. İçinde Windows kurulu şekilde. Bunu nasıl biçimlendirebilirim? Bilgisayara takarsam içinde Windows kurulu olduğu için sorun yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayara takıp, BIOS'a girerek sıfırlayabilirsiniz. BIOS'tan disk sıfırlanıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

Bilgisayara takıp, BIOS'a girerek sıfırlayabilirsiniz. BIOS'tan disk sıfırlanıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

Ben de BIOS'tan oluyor diye biliyorum ama tam da emin değilim.

Bu konu yardımcı olabilir belki.

Bilgisayara takıp disk yönetiminden biçimlendirmeyi düşünüyorum da içinde windows kurulu olduğu için çökertir mi acaba bilgisayarı

Bilgisayara takıp disk yönetiminden biçimlendirmeyi düşünüyorum da içinde windows kurulu olduğu için çökertir mi acaba bilgisayarı

Diske biçimlendirme yapılırken içindeki her şey silinir. 1 KB bile dosya bırakılmaz o yüzden evet Windows'u da silecektir. Bilgisayar çökmez sadece "F1 to enter BIOS" ekranını görürsünüz, o andan sonra PC'ye temiz bir Windows kurulumu yapabilirsiniz.

Diske biçimlendirme yapılırken içindeki her şey silinir. 1 KB bile dosya bırakılmaz o yüzden evet Windows'u da silecektir. Bilgisayar çökmez sadece "F1 to enter BIOS" ekranını görürsünüz, o andan sonra PC'ye temiz bir Windows kurulumu yapabilirsiniz.
Kurulum yapmayacağım sadece içinde windows olan ssd yi sıfırlamak istiyorum

Kurulum yapmayacağım sadece içinde windows olan ssd yi sıfırlamak istiyorum

Bu konuda çok bilgim olmadığı için Google Amca'dan biraz yardım aldım.

Geri
Yukarı