Bilgisayara bağlı ses aygıtlarından hışırtı geliyor

Furkan3838

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayar kulaklığım, telefon kulaklığım ve hoparlörümde anlamadığım bir şekilde hepsinde hışırtı sesi var. Özellikle ses düzey karıştırıcısından ses arttırdığımda ya da azalttığımda hışırtı sesi geliyor. Sorun ne olabilir? Bir türlü çözemedim yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
asd.png

Bunun bir ilgisi var mıdır acaba?
Ses ayarlarından streo karışım açıksa kapatıp deneyin.

Devre dışı olarak gözüküyor.

Attığınız linkten yükledim düzeldi SM Bus denetleyicisi ama seste durum aynı. 😄
Neyse aradan çıkarmış olduk. Bu ses sorunları son zamanlarda can sıkıyor. Aygıt Yöneticisi'nde bulunan ses aygıtlarını SS olarak atabilir misiniz?

Tamamdır hocam. Sizde Corsair programı da var. Bu kulaklık takılıyken varsayılan olarak bunu seçip deneyin.

Realtek seçili iken denediniz mi?

Corsair kulaklığa yapamadım ama hoparlör Realtek ses sürücüsünü kullanıyor onda denediğim zaman durum aynı.
Format atmayı önerir misiniz? Yanlış hatırlamıyorsam bu sorun format sonrası oldu çok olmadı 1-1, 5 hafta olmuştur en fazla.

Son düzenleme:
Corsair kulaklığa yapamadım ama hoparlör Realtek ses sürücüsünü kullanıyor onda denediğim zaman durum aynı.
Format atmayı önerir misiniz? Yanlış hatırlamıyorsam bu sorun format sonrası oldu çok olmadı 1-1, 5 hafta olmuştur en fazla.
Atabilirsiniz. Attığım Chipset ve ses sürücüsünü yedekleyin. Formattan sonra kurarsınız.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı