Bilgisayara bulaşan virüs tamamen nasıl kaldırılır?

rocpai212

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Kısaca virüs bulaştı Kaspersky sayesinde kurtuldum ama içim rahat değil bu aralar Windows 11'e geçmeyi düşünüyordum benim için sebep oldu virüsün bulaşması.
Flash disk ile Windows 11 kuracağım ama yerel D'de benim için önemli dosyalar mevcut bazı oyunlarımda onun içinde Windows kurulum yaparken sadece ce format atıp kursam sorun olur mu? Belki disk D e de virüs bulaşmış mıdır önerilerinizi bekliyorum.
Ayrıca RX 580 Windows da driver sıkıntısı çıkarır mı iyi günler.

Tamamen kurtarır mı bilmiyorum ancak geçtiğimiz günlerde "TronScript" adında bir şey öğrendim. Şu videoda anlatılıyor. Riskleri var mı ya da tamamen çözüm olur mu bilmiyorum ancak sıfırlama+temiz kurulum ile çözemediğim bir problemi bu şekilde çözdüm.

Tamam, kurtarılması gereken dosyaları önce kalıntılardan da temizleyip, yedekleyip, 11'i formatlanmış disklere kurup yedekteki dosyaları tekrar yükleyebilirsin. Virüs de kalmaz dosyların da kurtulur. Oyunları vs. tekrar yükle riskine girme onun. Tertemiz olsun alet.

Dediğim gibi Combofix'e bak, bir de Microsoft Safety Scanner'ı indirip tarat.
Combofix'i kullanmadan önce ayarları doğru yaptığından emin ol.

Bu rehberi kullanabilirsiniz.

Yani formatlamadan önce kurtarılması gereken dosyaları kurtarmak istiyorsun öyle mi?

ComboFix'e bir bak.
ComboFix aşırı agresif bir yazılım, sistem dosyalarını bozabilir.

Bu rehberi kullanabilirsiniz.
Daha güncel hâli var hocam:

:)

Yeni konular

Geri
Yukarı