Bilgisayara dokununca elektrik çarpıyor

4-5 Sene önce bende de oluyordu. Toraklama hattıyla alakalıydı benimki. Elektrikçi; genelde yaz aylarında toprak kuruduğu için iletim olmuyor o yüzden oluyor demişti. Topraklama hattını bulup daha derine, nemli bi yere gömmüştük 😂 Ama şu an kış ayındayız her yağmur yaş, sende de mi aynı problem var emin olamadım.

4-5 Sene önce bende de oluyordu. Toraklama hattıyla alakalıydı benimki. Elektrikçi; genelde yaz aylarında toprak kuruduğu için iletim olmuyor o yüzden oluyor demişti. Topraklama hattını bulup daha derine, nemli bi yere gömmüştük 😂 Ama şu an kış ayındayız her yağmur yaş, sende de mi aynı problem var emin olamadım.
Bende kışın olmuştu bu sorun evde saksıyla hallettim ama siz baya uğraşmışsınız.

Anlık bi çarpmaysa tekrar dokunduğunda bir şey olmuyorsa statik elektriktir. Bir şey olmaz. Sürekli bie çarpmaysa, dokunduğun sürece devam ediyorsa topraklaması olan bir psu kullan. Bilgisayara dokunurken, doğrudan ya da dolaylı olarak toprakla temas etme. (toprağa dokunan bir metale, fayansa, mermere vb temas etme, çıplak ayakla yere basma.) Başkalarını çarpmamasının sebebi toprağa temas etmemesi olabilir. Ya da hissetmiyorlardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı