Bilgisayara ellemedikten belli bir süre sonra kapanıyor

Vaniccx

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Geçenlerde bilgisayarda virüs olduğunu düşündüm ve format attım. Attıktan sonra yatacağım zaman Forza'yı indirmeye koydum. Sabah kalktığımda bilgisayarın kapandığını gördüm. Güç planı ayarlarında hepsi hiçbir zaman seçili olmasına rağmen kapanmış. Yardımcı olur musunuz?

O seçenekleri devre dışı bıraktım demiş arkadaş yalnız. Isınma sorunu olabilir benim düşüncem. Elektrik kesintisi de olabilir. Hiçbir şey olmadıysa bile çok ufak voltaj yükselmesi ya da düşmesi ihtimalle anlık bir hatadan kapanmış olabilir. Sık sık yapıyor mu?

Isınmadan dolayı kapanmış olabilir.
yeni aldım yükte 75 görüyor en fazla ısınmaz
Elektrik kesilip, tekrar gelmiş olabilir. Gece ne olduğunu bilemeyiz. Dediğim gibi şebeke arızası da olmuş olabilir.
Laptop kullanıyorum.
Bilgisayar ısınıyorsa sıcaklıktan ötürü kendini kapatıyor olabilir ısınma problemi var mı?
Yok.
Boşta iken sıcaklık olmaz lakin sıcaklık değerlerine baktınız mı?
Baktım 36-45 arası.

Laptolarda bulunan güç seçeneklerinde pilde ve prizde etkin/edilgen diye seçenekler vardı diye hatırlıyorum. Bunlara da bakabilirsiniz.

Onlardan bahsetmiyorum. Dediğim ayarlar farklı. Pilde edilgen olarak tercih edilebilir fakat böyle de olursa tasarruf için kendini kapatabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı