Bilgisayara formatı ne zaman atmalıyım?

Stenzy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
940mx / i5-7200u / 8gb ram / 240gb ssd
RAM
8 GB RAM.
SSD veya HDD modeli
240GB 510mb/500mb/sn SSD.
Ekran kartı
940MX 4 GB ekran kartı.
İşlemci
i5 7200U
Arkadaşlar merhaba bilgisayarıma uzun süredir format atmıyorum. 7 ay olmalı atmayalı herhalde. Atsam mı, atmasam mı gerek var mı diye düşünüyorum birçok ayar yapacağım bir de format atarsam bilgisayarım kasıyor gibi tarayıcıyı kullanırken kasıyor donuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz işletim sistemi kurulumu, halk arasında format olarak yapılan bu işlem. Genellikle bir arızayı tespit etme veyahut sorunu gidermek için yapılın bir işlemdir.
Bu işlemler dışında. Bu işlemin yapılması vakit ve enerji kaybından başka bir şey değildir.

Şayet, bu işlem sırasında zaman kaybetmek istemeyen kullanıcıların çoğunluğu. Windows Update gibi servisleri kapatarak zamandan tasarruf ettiğini zannediyorlar.
Ne büyük bir yanlış.😕

Son düzenleme:
Temiz işletim sistemi kurulumu, halk arasında format olarak yapılan bu işlem. Genellikle bir arızayı tespit etme veyahut sorunu gidermek için yapılın bir işlemdir.
Bu işlemler dışında. Bu işlemin yapılması vakit ve enerji kaybından başka bir şey değildir.

Şayet, bu işlem sırasında zaman kaybetmek istemeyen kullanıcıların çoğulu. Windows Update gibi servileri kapatarak zamandan tasarruf ettiğini zannediyorlar.
Ne büyük bir yanlış.😕

Windows Update kapatılması doğru değil haklısınız fakat bilgisayarın yavaşladığı hissedilirse format atmak rahatlatacak, virüs varsa temizleyecektir.

Şayet, bu işlem sırasında zaman kaybetmek istemeyen kullanıcıların çoğulu. Windows Update gibi servileri kapatarak zamandan tasarruf ettiğini zannediyorlar.
Ne büyük bir yanlış.😕

Windows Update bende açık fakat güncelleme gelince güncellemesi için tıklayınca bir anda yok olup güncelsiniz diyor.

Windows Update kapatılması doğru değil haklısınız fakat bilgisayarın yavaşladığı hissedilirse format atmak rahatlatacak, virüs varsa temizleyecektir.

Windows Defender'i kapalı kullanan birisiyim neredeyse bütün virüs programlarını denedim ve hiçbirinde virüs çıkmadı şu ana kadar.

Windows Update bende açık fakat güncelleme gelince güncellemesi için tıklayınca bir anda yok olup güncelsiniz diyor.

Windows Defender'i kapalı kullanan birisiyim neredeyse bütün virüs programlarını denedim ve hiçbirinde virüs çıkmadı şu ana kadar.

Çok yavaşladığını hissetmiyorsanız gerekli değil o zaman.

Geri
Yukarı