Bilgisayara Girilen Virüs İçin Ne Yapılmalı?

suhakazan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar lisanslamak istediğim bir program için internetten bir dosya indirdim ve ardından bir sürü virüs yüklendi, cmd ekranları açıldı, dosya kopyalama ekranı açıldı, kapandı falan. Birkaç antivirüs programı ile taratıyorum. Mining Trojan falanda gösteriyor. Fakat 70 TL fiyat istiyor programlar. Malwarebytes indirdim. Buluyor fakat silemiyor. Erişim engellendi falan diyor. Ne yapmam lazım? Hangi programı kullanmalıyım? Acil çözüm gösterin lütfen. 1 gündür uğraşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç virüs programı falan derken hangi virüs programları ile taratıyorsunuz?
Öncelikle Temiz önyükleme ile bilgisayarı başlatın. Ardından Kaspersky ile Tam Tarama gerçekleştirin. Sonra AdwCleaner ile de taratın. Bunlar yaptıktan sonra son durumu belirtiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes ile taratabilirsin. Bazen regedit key dosyalarını virüs olarak algılayabiliyor bazı antivirüsler. O yüzden dikkatli bakman gerek silerken.

Malwarebytes ile taratabilirsin. Bazen regedit key dosyalarını virüs olarak algılayabiliyor bazı antivirüsler. O yüzden dikkatli bakman gerek silerken.
Malwarebytes ile tarattım virüsleri sildim fakat etkili olmadı. Başka bir program daha farklı virüsler buluyordu. 1-2 tane virüs değil, 385 tane virüs buldu malwarebytes. Herhangi bir programla çözemedim. Bilgisayara format attım. Virüslerden bazıları hatırladığım kadarıyla online.io, pup, mining.trojan, generic.trojan ve bir çok türden virüs daha vardı. Program ekle veya kaldır kısmında ise windows live gaming diye bir program vardı ve kaldırılmıyordu. Bu arada malwarebytes ve avg ile tarattığımda silinemeyen 5-6 tane virüs kalıyordu. Erişim engellendi diyordu. Bundan sonra korsana karşıyım. :D

Bir kaç virüs programı falan derken hangi virüs programları ile taratıyorsunuz ?
Öncelikle Temiz önyükleme ile bilgisayarı başlatın. Ardından Kaspersky ile Tam Tarama gerçekleştirin. Sonra AdwCleaner ile de taratın. Bunlar yaptıktan sonra son durumu belirtiniz.
Kaspersky ve MBAM öneririm. Ayrıca sorunu biraz daha detaylı anlatın. @Murat5038
Tarattığım programlar AdwCleaner, Kaspersky, Malwarebytes, Trojan Killer. Bunların hepside virüsleri tam silemedi. Dediğim gibi 5-6 tane virüs hiçbir programda silinemedi ve kendini tekrar kopyaladı. Format en iyi çözüm oldu.:D

Arkadaşlar lisanslamak istediğim bir program için internetten bir dosya indirdim
Crack mi kastediyorsun? Eğer crack kastediyorsan ve crack yapmak için dosya indirirsen olacağı budur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı