Bilgisayara girmek dışında aktivite önerisi

cankute

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, son günlerde canımı sıkan bir şey var. Ailem bana her gün "tüm gün bilgisayardasın, azıcık da başka şeyler yap" tarzı şeyler söylüyor. Fakat onlara bilgisayara girmek dışında ne yapabilirim sorusunu sorduğunda ya azıcık da canın sıkılısın, ya da kitap oku, resim çiz gibi şeyler diyor. Resim çizme yeteneğim hiç yok, çizerken zevk almıyorum. Kitap okuma konusunda ise bana istediğim kitabı almıyorlar, ben genellikle otobiyografi tarzı şeyler severim fakat bana onlardan çok okuduğumu söyleyip, devamlı dünya klasiği okumamda baskı yapıyorlar. Ben de bilgisayara tüm gün girmeye meraklı değilim, benim de canım sıkılıyor fakat tek yaptıkları Emir veriyormuş gibi az bilgisayar oyna demeleri. Öneri hiç sunmuyorlar. Sizden ricam şu, bana bilgisayara girmek dışında bir aktivite sunabilir misiniz? Daha çok futbol, teknoloji, film, dizi, gibi şeyler ile ilgilenirim. Ne yapacağım konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Eğer yerleşme uygunsa çarşı tarzı yerlerde mekanları dolaşabilirsin ürünlere bakıp güzel manzaralı bir yerde çay falan içebilirsin.

Bisikletiniz varsa bisiklet sürebilirsiniz. Arkadaşınız varsa onunla kafeye gidebilirsiniz. Yürüyüşe çıkabilirsiniz. Futboldan, basketboldan ya da voleyboldan hoşlanıyorsanız, onları oynayabilirsiniz. Müzik dinleyebilirsiniz. Ailenizle sohbet edebilirsiniz. Kütüphaneye kayıt olup, orada hoşlandığınız türdeki kitaplardan okuyabilirsiniz. Televizyon izleyebilirsiniz. Kendi başınıza, ailenizle, akrabanızla ya da arkadaşınızla sinemaya ya da AVM'ye gidebilirsiniz. Alışveriş yapabilirsiniz. Sabahleyin güzel bir kahvaltı için bir kafeye de gidebilirsiniz.

Bisikletiniz varsa bisiklet sürebilirsiniz. Arkadaşınız varsa onunla kafeye gidebilirsiniz. Yürüyüşe çıkabilirsiniz. Futboldan, basketboldan ya da voleyboldan hoşlanıyorsanız, onları oynayabilirsiniz. Müzik dinleyebilirsiniz. Ailenizle sohbet edebilirsiniz. Kütüphaneye kayıt olup, orada hoşlandığınız türdeki kitaplardan okuyabilirsiniz. Televizyon izleyebilirsiniz. Kendi başınıza, ailenizle, akrabanızla ya da arkadaşınızla sinemaya ya da AVM'ye gidebilirsiniz. Alışveriş yapabilirsiniz. Sabahleyin güzel bir kahvaltı için bir kafeye de gidebilirsiniz.

Bisikletim var ama her yer araba, yani sürülecek gibi değil çok. Futbol oynayacak birkaç arkadaşım var, onlar da çağırdığında zaten gidiyorum, kütüphane kısmında da yaşım küçük olduğu için almıyorlar, AVM'ye gidiyorum arada, alışveriş ve kahvaltı kısmı da çok mümkün değil çünkü daha 14 yaşındayım ve isteklerimi ailem karşılıyor, benim alacak kadar çok param yok. Ama bu kadar dolu dolu öneri için size çok teşekkür ederim. Bu dediklerinizi yapmak için sınırları çok zorlayacağım

Çok büyük birisi değilsin dostum her şeyi yapmanın bir yaşı ve zamanı var. Arkadaşlarınla gez dolaş akranlarınla seninle aynı yaştalar zaten onlarında senin gibi muhtemelen sabit bir geliri yok, çekin elinize içecekleri bisiklet sürün futbol oynayın veya sohbet edin. Bunlar güzel şeyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı