Bilgisayara Görüntü Gelmiyor ve Mavi Ekran Hatası Veriyor

StronkComrade

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523285302
Merhabalar, dün sabah bilgisayarı açtığımda kasa gayet normal bir şekilde açıldı lakin monitörün yeşil ışığı yanmadı ve farenin ışığı yanmadı. Ben de bütün kabloları söktüm, taktım falan biraz uğraştım sonra bilgisayar açıldı bu sefer Windows 10'un işareti çıktı altında dönen çember şeklindeki noktalar 1 kere dönemeden dondu bekledim 2 dk falan sonra kapattım kasaya basılı tutup ardından açtım bu sefer monitöre görüntü gelmedi yani yeşil ışık yine yanmadı (farenin de ışığı falan yanmadı) ben de bilgisayarı falan kapattım, fişi falan çektim monitörü kapattım düğmesinden sonra açtım ardından bilgisayarı elektriğe takıp baştan açtım bu sefer elektrik geldi monitöre ve fareye açıldı.
Windows 10 onarım çıktı bilgisayar günlüğü şurada falan yazdı ardından "Windows onarılamadı" gibi bir yazı geldi ben de Windows 10 ile devam et dedim ve girdim.
Bilgisayar açıldı biraz donarak tabii sonra Microsoft hesabıma giriş yaptım açtım bir kereliktir dedim bir şey olmaz dedim sonra öyle 1 saat falan biraz oyun oynadım, video izledim ardından bir film izleyecektim birden mavi ekran verdi ve ben tedirgin oldum fotoğrafını falan çekemedim hatayı hatırlamıyorum ama bilgisayarı şu an garantiye yollayamam Muğla Vatan'dan almıştım.
Lakin şu an Kastamonu'da bulunduğum için (Kastamonu merkeze 2 saat uzak bir yerdeyim) ve belgelerimin hepsi Muğla'da bulunduğu için getiremem, eğer Muğla'ya dönersem belki o zaman verebilirim. Arkadaşlar lütfen bana bilgi verebilecek birisi yok mu? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınız minidump oluşturmayı aktif kılmamış. Basit bir yolu var BIOS sıfırlamanın. Korkmayın, bilgisayarınıza zarar vermezsiniz. Bilgisayarınızı kapatın, fişten çekin ve 1-2 dakika bekleyin. Statik elektrik boşalsın. Daha sonra anakartınızın üzerinde (FİŞ HALEN ÇEKİLİ) Jstat1 yazan 2 adet pin göreceksiniz. O pinlere 1 saniyeliğine kısa devre yaptırın. BIOS ilk haline dönecektir.

Bu arada faturalar zorunlu değil. Fatura kimin adına ise ve ne zaman aldığınızı hatırlıyorsanız bir Vatan şubesine gidin ve durumu anlatarak e-fatura çıktısını isteyin. Yardımcı oluyorlar ancak bilgisayarınız 5 haftadan önce gelmez.

Sorununuzla ilgili olarak benim şahsi görüşüm Windows Boot dosyalarınızın bozulduğu yönünde olacak. BIOS sıfırlama olmaz ise kurulumu yaptığınız disk ile Windows onarımı deneyin. Hatta sistemi güvenli kipte açmayı başarırsanız oradan system restore yapabilirsiniz.

Sağ altta (saatin orada) konuşma balonu şeklinde bir buton var. Ona tıklayın. ORada "tüm ayarlar" sekmesini göreceksiniz. O sekmeye giriş yaptığınızda "güncelleştirme ve güvenlik" seçeneği karşınıza çıkacak. O seçeneğin altında, solda "kurtarma" butonunu göreceksiniz. O butona tıkladığınızda sıfırlama seçeneği çıkar. Kişisel dosyalarınızı sildirmeden işletim sistemini yeniden kurdurabilirsiniz. Yine de garanti olması adına Harddiskinizde bir bölüm oluşturarak (D gibi) kişisel dosyalarınızı yedeklemenizi öneririm.

1- C:\Windows\Minidump klasöründeki DMP uzantılı dosyaları bulut depolama sistemlerinden birine yükleyerek gönderebilir misiniz?

2- Sisteminizin özellikleri nedir?

NOT: Mavi ekranlardan pek anlamıyorum. Bunu belirttim çünkü bir keresinde böyle bir olay yaşayıp zor durumda kalmıştım.

Mavi ekranlar konusunda yardımcı olamıyorum çünkü DMP dosyalarını okumayı bilmiyorum :D Diğer arkadaşlar yardımcı olurken mutlaka DMP dosyalarına ihtiyaçları olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı