Bilgisayara PlayStation 3 kolu takmak

Dark Dean

Hectopat
Makaleler
1
Bilgisayarda oynamak için PlayStation 3 kolu almak istiyorum. Fakat bilgisayarım masaüstü ve eski. Bluetooth yok. Ne yapmam gerek ve rahatça Street Fighter 4, Mortal Kombat Komplete Edition ve Blur gibi oyunlarda oynamak için ne tür ayarlamalar yapabilirim? Bilen kişilere sormak istedim. Şimdiden çok teşekkür ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolu veya kablosuz olarak 2 türde bağlayabiliyorsun. Kablosuz için bilgisayarında Bluetooth yoksa, USB dongle diye aparat var onu alıyorsun bilgisayarına takıp bilgisayarında Bluetooth özelliğini kullanabiliyorsun. Bahsettiğim aparat bu. Ben alıp denedim fakat bir türlü konsolumu Bluetooth olarak kullanmayı beceremedim. Ben de mecburen kablolu olarak devam ediyorum.

Kablolu veya kablosuz olarak 2 türde bağlayabiliyorsun. Kablosuz için bilgisayarında Bluetooth yoksa, USB dongle diye aparat var onu alıyorsun bilgisayarına takıp bilgisayarında Bluetooth özelliğini kullanabiliyorsun. Bahsettiğim aparat bu. Ben alıp denedim fakat bir türlü konsolumu Bluetooth olarak kullanmayı beceremedim. Ben de mecburen kablolu olarak devam ediyorum.
Çok teşekkür ederim. Abim GamepadPlus V3 isminde aldığı kol vardı fakat bilgisayarım kablosunu takmama rağmen algılamadı. Abimin kendi laptopunda Bluetooth ile bağlanabiliyor fakat sadece pes 2019 oynayabiliyoruz. Blur indirdik x360 emülatör'ünü indirdik ama Gamepad'i algılamadı. İnternetten araştırdım emülatör Ps 3 kolu dualshock'u algılıyor. Bende alacağım ama nasıl bilgisayara bağlayacağım bilmiyorum...

Çok teşekkür ederim. Abim gamepadplus V3 isminde aldığı kol vardı fakat bilgisayarım kablosunu takmama rağmen algılamadı. Abimin kendi laptopunda Bluetooth ile bağlanabiliyor fakat sadece PES 2019 oynayabiliyoruz. Blur indirdik X360 emülatör'ünü indirdik ama Gamepad'i algılamadı. İnternetten araştırdım emülatör PS 3 kolu DualShock'u algılıyor. Bende alacağım ama nasıl bilgisayara bağlayacağım bilmiyorum...

Rica ederim. Bahsettiğin oyun kolunu bilmiyorum. Daha doğrusu genel olarak oyun kollarından anlamam ama benim elimde PS3 kolu var bununla denedim olmadı. Aldığım USB ise sadece Bluetooth ihtiyacımı gidermiş oldu. Şimdi oyun kolunu kablolu olarak kullanıyorum. Eğer almayı düşünüyorsan, nasıl bağlanacağı hakkında videolar var izleyerek çok kolay bir şekilde yapabilirsin.

Rica ederim. Bahsettiğin oyun kolunu bilmiyorum. Daha doğrusu genel olarak oyun kollarından anlamam ama benim elimde PS3 kolu var bununla denedim olmadı. Aldığım USB ise sadece Bluetooth ihtiyacımı gidermiş oldu. Şimdi oyun kolunu kablolu olarak kullanıyorum. Eğer almayı düşünüyorsan, nasıl bağlanacağı hakkında videolar var izleyerek çok kolay bir şekilde yapabilirsin.
Alınan usb bluetooth adaptörü işe yarıyor mu peki? Maalesef ki orjinal alacak param yok o yüzden 100 lira ile Dualshock 3 alacağım. Bilgisayar kablosuz okumadığı için mini bluetooth adaptörünün izlediğim videolar da işe yaradığını gördüm. İnternette 4.0 ya da 5.0 adaptörler var. Ben Windows 10 pro kullanıcısıyım hangisini kullanmam gerekir?

Alınan usb bluetooth adaptörü işe yarıyor mu peki? Maalesef ki orjinal alacak param yok o yüzden 100 lira ile Dualshock 3 alacağım. Bilgisayar kablosuz okumadığı için mini bluetooth adaptörünün izlediğim videolar da işe yaradığını gördüm. İnternette 4.0 ya da 5.0 adaptörler var. Ben Windows 10 pro kullanıcısıyım hangisini kullanmam gerekir?
Bende tam olarak bilgili değilim 4.0 yeterlidir diye düşünüyorum.

Kablolu olarak alman daha mantıklı, ben de kullanıyorum. Kablosuz bağlantıda sıkıntı çektim biraz, sattım ve kablolu aldım ve şuanda o kol ile NFS Underground 2'yi sıkıntısız oynuyorum.

Bende tam olarak bilgili değilim 4.0 yeterlidir diye düşünüyorum.
Çok teşekkür ederim
Kablolu olarak alman daha mantıklı, ben de kullanıyorum. Kablosuz bağlantıda sıkıntı çektim biraz, sattım ve kablolu aldım ve şuanda o kol ile NFS Underground 2'yi sıkıntısız oynuyorum.
Piyasa da maalesef kablolu yok. Şarj kablosunu bile kendim ayrı alacağım. Ki kaldı ki kol 100 lira altı olacak Sony üretmiyor. Satılanlar da orjinal değil. Bilgisayarım eski o yüzden herhangi gamepad'i kablolu taksam bile okumuyor maalesef. Bu yüzden bluetooth adaptörü ile okumasını sağlayacağım. Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. 2 kol ile
oynayabileceğimiz oyunlar var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı