Bilgisayara realknowledge virüsü girdi

Damlavirüs

Decapat
Daha fazla  
İyi günler bilgisayarıma realknowledge virüsü bulaşmış durumda birkaç yazı okudum ve her şeyi kaldırdım tarama yaptım vesaire ancak bir taramadan sonra yeniden başlatmam gerekti ve bilgisayarda mavi ekran :( yüz sorunla karşılaşıldı dedi ve 2-3 kere tekrarlayıp onarım bölümüne gönderdi önce kapattım açınca yine aynısı olunca bu sefer önüme eski sürüme döndürme seçeneği çıktı kabul ettim şu an da onarımlar deneniyor adlı bir yazıda takılı kaldı. Lütfen yardımcı olun.

"Hard format" dediğimiz yöntemi biliyorsanız kullanın. Yoksa çok uğraşırsınız, ve bildiğim kadarıyla çoğu av taramadan sonra yeniden başlatma istemez. Eğer bilgisayarı açabilirseniz "Malwarebytes" ile bir tam tarama öneririm.

Asıl amacı bilgilerinizi bu virüsü yollayan kişiye bildirmesidir, yani "Spyware". Kısacası çok tehlikelidir hemen kaldırılması gerekir çünkü; bu virüs kurulduktan yaklaşık 2-3 saat sonra kendini kopyalamaya başlar ve dakikada yaklaşık 100 tane kopya oluşturur. HEMEN KALDIRIN!!

Asıl amacı bilgilerinizi bu virüsü yollayan kişiye bildirmesidir, yani "Spyware". Kısacası çok tehlikelidir hemen kaldırılması gerekir çünkü; bu virüs kurulduktan yaklaşık 2-3 saat sonra kendini kopyalamaya başlar ve dakikada yaklaşık 100 tane kopya oluşturur. HEMEN KALDIRIN!!
Hocam kaldırsa bile kopyası olduğundan bi faydası olmaz.

Bekleyin, bir ihtimal onarım tamamlanabilir.

Onarım başarısız olursa ve Windows başlatılamazsa, bilgisayarınız açılırken F8'e basarak gelişmiş başlangıç menüsüne ulaşmayı deneyin, sonrasında oradan gerekli adımları uygularız.

Mavi ekrandaki hata kodunu paylaşmanız da önemli esasında. Benim teknik bilgim yok, ancak bilgisi olanlar size daha iyi yardımcı olabilir.

Hocam kaldırsa bile kopyası olduğundan bir faydası olmaz.

Hocam detaylı olarak anlatmadım, eğer denetim masasından kaldırdıysanız hemen ProgramFiles(x86) klasörüne gidin orada eğer bilgisayarınızda bu virüs var ise fotoğrafdaki yerde "Relevant Knowledge" adlı bir klasör vardır onu silin sonra görev yöneticisinden işlemlere gelin, "R" tuşuna basın orada "rlvknlg.exe"adlı bir program vardır sağ tıklayıp görevi sonlandır deyin, ama en önce denetim masasından kaldırın.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-02-10 222044.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-02-10 222044.jpg
    38,5 KB · Görüntüleme: 37

Yeni konular

Geri
Yukarı