Çözüldü Bilgisayara takılan kulaklık sol taraftan daha fazla ses veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Omer5051

Hectopat
Bilgisayarıma hangi kulaklığı takarsam takayım (ön panel, anakart, monitörden yazıcı kablosu ile) sol taraftan sağ tarafa göre çok daha fazla ses geliyor. Neredeyse sağdan hiç ses gelmiyor. Ses için driver vb. kurmama gerek var mı? Windows kendisi böyle şeyleri kuruyor diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu ilginç bir şekilde çözdüm.

Anakarttan ses gelmiyordu ve monitör ses kalitesi çok kötüydü bende kulaklık sesini sonuna kadar açıp kulaklığı boynuma taktım ve onu hoparlör gibi kullanmaya başladım. Bir zaman sonra iki taraftanda bir anda ses gelmeye başladı ve şu anda sıkıntısız kullanıyorum.
Ancak anakarttan hala ses gelmiyor.

Anakarttan ses gelmiyordu ve monitör ses kalitesi çok kötüydü bende kulaklık sesini sonuna kadar açıp kulaklığı boynuma taktım ve onu hoparlör gibi kullanmaya başladım. Bir zaman sonra iki taraftanda bir anda ses gelmeye başladı ve şu anda sıkıntısız kullanıyorum.

Çözüm

Öyle kasmaya gerek yok. Hazır DAC cihazları çok fazla yaygınlaşmışken ve ESS ve Asahi Kasei marka DAC chiplerini kullanıyorken, fiyatları da ses kartlarına göre çok ucuzken, bu DAC cihazlarındaki OPAMP'lar da anakarttakinden çok daha kaliteli OPAMP'larken ben olsam üstüne para verseler anakarttaki ses çıkışını kullanmazdım. Ses kalitesi olarak arada dağlar kadar fark var. Ucuz ve ESS yada Asahi Kasei DAC chipi kullanan bir DAC cihazı almanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı