Bilgisayara trojan bulaştı

KaanCeylan

Femtopat
Arkadaşlar selam kardeşim korsan oyun indirmiş birden bilgisayara World of Tanks falan indi kendi kendine. Malwarebytes 4 ile taradım karantinaya aldım ve sildim ama hala oyunun ikonları masaüstüne duruyor. Ne yapmam gerek?

Şu an Kaspersky ile tarama başlattım bitince Norton ile de tarayıp sizi bilgilendiririm.
World of Tanks'tan bulaşmamış. Bilginiz yoksa cevap yazmayın.

Evet arkadaşın dediği gibi virüs World of Tanks'dan bulaşmadı.
Evet trojan olduğundan eminim Norton'la da bir tarama yapacağım Kaspersky bittikten sonra duruma göre bilgi veririm teşekkürler.

Şu an Kaspersky ile tarama başlattım bitince Norton ile de tarayıp sizi bilgilendiririm.

Evet arkadaşın dediği gibi virüs World of Tanks'dan bulaşmadı.
Evet trojan olduğundan eminim Norton'la da bir tarama yapacağım Kaspersky bittikten sonra duruma göre bilgi veririm teşekkürler.

Hocam indiren kardeşiniz değiş sizsiniz büyük ihtimal, gereksiz paniğe kapılmışsınız, korsan oyun niye ek olarak World of Tanks indirsin, muhtemelen gezginlerde olan programlardan birini indirmiştir kurarken de şu şu programlar da insin mi diye bir soru çıkmıştır evet demişsinizdir.

Hocam indiren kardeşiniz değiş sizsiniz büyük ihtimal, gereksiz paniğe kapılmışsınız, korsan oyun niye ek olarak World of Tanks indirsin, muhtemelen gezginlerde olan programlardan birini indirmiştir kurarken de şu şu programlar da insin mi diye bir soru çıkmıştır evet demişsinizdir.

Yok hocam bilgisayarı herkes kullanıyor sabah bıraktım dışarı çıktım ve geldiğimde bu tarz uygulamaları masaüstünde gördüm hemen Malwarebytes 4 ile tarama yaptım karantina altına aldım ancak hala ikonlar masaüstünde duruyor.
Dosya konumu açınca system 32 dosyaları açılıyor ve rundll32.exe diye bir dosyayı gösteriyor

Yok hocam bilgisayarı herkes kullanıyor sabah bıraktım dışarı çıktım ve geldiğimde bu tarz uygulamaları masaüstünde gördüm hemen Malwarebytes 4 ile tarama yaptım karantina altına aldım ancak hala ikonlar masaüstünde duruyor.

Dediğim gibi hocam, bu gezginler benzeri sitelerde oluyor böyle programlar, Yandex falan indirirken de yanında başka uygulamalar indiriyor, onlardan birisi olmuştur, Kaspersky indirip tam tarama yapmanız yeterli olur.

Dosya konumu açınca System 32 dosyaları açılıyor ve rundll32.exe diye bir dosyayı gösteriyor.

Dediklerimi yaptınız mı hocam?

Dediklerimi yaptınız mı hocam?

Hocam şu an Kaspersky tam tarama yapıyor onu bekliyorum.
Bunlar kurulmuş uygulama olarak gözükmüyor kaldıramıyorum dosya konumuna git deyince System 32 sen rundll32.exe diye dosyayı gösteriyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20210731_173934.jpg
    IMG_20210731_173934.jpg
    117,1 KB · Görüntüleme: 38

Geri
Yukarı