Bilgisayara uygun RAM nasıl seçilir?

Elxoe

Picopat
Merhabalar. Bilgisayarım son zamanlar çok yavaşladı ve bazı oyunları kaldırmıyor bu yüzden RAM almaya karar verdim. Sorun şu ki bilgisayarıma uygun RAM'i nasıl seçeceğimi ve nereden alacağımı bilmiyorum.
100 ila 150 TL arası bir bütçem var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi günler.

JaguX

Picopat
Bilgisayar marka, model belirtin. CPU Z programında da görsel paylaşın bilgili arkadaşlar yardımcı olur.

Pokemon Ferhat

Centipat
Bilgisayarınızın özelliklerini yazın. Ayrı olarak da CPU-Z ile ekran alıntısı alıp buraya atın. Şu anki kullandığınız parçaların desteklediği hızı bilmeden bir öneri yapmak yanlış olur.

_Eq1NoX_

Picopat
Yer
Denizli/Merkezefendi
Merhabalar. Bilgisayarım son zamanlar çok yavaşladı ve bazı oyunları kaldırmıyor bu yüzden RAM almaya karar verdim. Sorun şu ki bilgisayarıma uygun RAM'i nasıl seçeceğimi ve nereden alacağımı bilmiyorum.
100 ila 150 TL arası bir bütçem var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi günler.

Bilgisayarınızın DDR kaç olduğunu öğreniniz. Şu anki ramiizin MHz değerini de söylerseniz yardımıc olabiliriz. CPU Z programı ile bakıp fotoğrafıı atarsanız olur.

KS
Elxoe

Elxoe

Picopat
system1.png
system2.png
system3.png
system4.png
system5.png

Biraz geç attım kusura bakmayın.

yener999

Megapat
Yer
Kocaeli
Hocam kriter olarak,
Bellek türü
Kapasitesi
Frekansı
CL değeri
Voltaj değeri bunlara özen gösterin. Size bir 4GB daha takılabilir. Bütçeye göre elbette.

yener999

Megapat
Yer
Kocaeli
Yukarı