Bilgisayara virüs bulaşırsa dosyası olur mu?

381258

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayara virüs bulaşırsa dosyası olur mu? Örneğin bilgisayarıma bir virüs bulaştı, bu virüsü tam tarama yapmadan işsiz gibi tüm dosyaları gezerek öğrenebilir miyim?

Selamlar dostum, virüs'ün dosyası olmaz. Virüs çeşitlerine göre değişir ama bilgisayarda dosya halinde yayılabilir. Örneğin flash bellek taktığında eğer içerisinde virüs varsa dosyaya çift tıkladığında bilgisayar klasörlerine de bulaşabilir.

Evet öyle bekliyorum "ehehehehe".
Selamlar dostum, virüs'ün dosyası olmaz. Virüs çeşitlerine göre değişir ama bilgisayarda dosya halinde yayılabilir. Örneğin flash bellek taktığında eğer içerisinde virüs varsa dosyaya çift tıkladığında bilgisayar klasörlerine de bulaşabilir.

Windows Defender, tam tarama yapmak için yeterli midir?

Bir uygulamanın sahte bir versiyonu olarak indirilebilir. Anti-virüs indirirsiniz, normal bir AV gibi gözükür tarama yapınca sanki tarama yapıyormuş gibi gözükürken alttan işlerini yapar. Sende AV diye kullanırsın artık gözünün içindeki virüsü.

Bir uygulamanın sahte bir versiyonu olarak indirilebilir. Anti-virüs indirirsiniz, normal bir AV gibi gözükür tarama yapınca sanki tarama yapıyormuş gibi gözükürken alttan işlerini yapar. Sende AV diye kullanırsın artık gözünün içindeki virüsü.

Kaspersky indirmek istemiyorum, Windows Defender ile tam tarama yapsam olur mu?

Evet öyle bekliyorum "ehehehehe".

Windows Defender, tam tarama yapmak için yeterli midir?

Ben de şahsen vindows Defender kullanıyorum ama bana çok tekin gelmiyor gibi (güven vermiyor)
Yani bence sen Kaspersky falan kullan WD kötü demiyorum iş görebilir seviye de ama taraması çok kısa bir parça üstünkörü gibi geldi bana o yüzden görmediği virüsler vardır diye tahmin ediyorum.
Not: Kaspersky ücretsiz versiyonu da var.

Normal kullanımda Windows defender yeter. Tam zamanlı koruma istersen, riskli sitelere giriyorsan ise Kaspersky kullanın. Sadece virüs taraması yapmak istiyorsanız ise Malwarebytes kullanın.

Yok şey için istiyorum. Şu an bilgisayarımda virüs var mı yok mu bir bakayım diye. Windows Defender ile tam tarama yapsam bulur mu varsa? Veya tam tarama bitince virüs yok derse güvenebilir miyim olmadığına?

Yeni konular

Geri
Yukarı