Bilgisayara virüs girdi

Program ekle ve kaldır işe yaramıyor denetim masasına atıyor. Kendi kaldırma aracı bilmiyorum. Avast ile önyükleme taraması yaptım işe yaramadı malwarebytes ile tarama yaptım işe yaramadı. Çerezler temiz daha önce CCleaner ile tarama yaptım. Antivirüs kullanmıyorum 2 gb ram olduğu için bilgisayar da. Bunların hiçbiri işe yaramadı.
Antivirüs kullanmamak maalesef sorun çıkartır. İşe yaramadı derken? Zararlıyı tespit edip sildiğini söylemiştiniz. Kalıntı olarak kalan uygulamaları temizlemek antivirüslerin görevi değil.

Ek olarak antivirüs zararlı girdikten sonra indirilip temizlik için kullanılan bir şey de değil. Sistemin alındığı günden itibaren arka planda çalışması için geliştiriyorlar. En azından Microsoft Defender kullanın. Üstelik bilgisayarımda kamera da var diyorsunuz. Sizi izleyebilirler, dinleyebilirler, verileriniz çalınabilir. Bir sürü örnek var. Güvenliğinizi önemsemiyorsanız bir şey diyemem.

Çoğu antivirüs tarama yapmıyorken en fazla 100 MB RAM kullanıyor. Antivirüslerin performansı güvenlik testlerinde halka açık olarak paylaşılıyor.

CCleaner nasıl temizleyemedi, onu anlamadım. Yanlış yaptığınız bir şey olabilir. Temizlemek için neler yaptığınızı sırayla anlatır mısınız?

Bu önerilerin hiçbiri programları kaldıramadıysa aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Antivirüs kullanmamak maalesef sorun çıkartır. İşe yaramadı derken? Zararlıyı tespit edip sildiğini söylemiştiniz. Kalıntı olarak kalan uygulamaları temizlemek antivirüslerin görevi değil.

Ek olarak antivirüs zararlı girdikten sonra indirilip temizlik için kullanılan bir şey de değil. Sistemin alındığı günden itibaren arka planda çalışması için geliştiriyorlar. En azından Microsoft Defender kullanın. Üstelik bilgisayarımda kamera da var diyorsunuz. Sizi izleyebilirler, dinleyebilirler, verileriniz çalınabilir. Bir sürü örnek var. Güvenliğinizi önemsemiyorsanız bir şey diyemem.

Çoğu antivirüs tarama yapmıyorken en fazla 100 MB RAM kullanıyor. Antivirüslerin performansı güvenlik testlerinde halka açık olarak paylaşılıyor.

CCleaner nasıl temizleyemedi, onu anlamadım. Yanlış yaptığınız bir şey olabilir. Temizlemek için neler yaptığınızı sırayla anlatır mısınız?

Bu önerilerin hiçbiri programları kaldıramadıysa aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.
Hangi antivirüsü kullanayım az ram kullanan. Oyun oynarken tarama yapmayan antivirüs arıyorum. Avast oyun oynarken tarama veya güncelleştirme yaptı oyun kastı. CCleaner nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Adım adım söyler misin?

Hangi antivirüsü kullanayım az RAM kullanan? Oyun oynarken tarama yapmayan antivirüs arıyorum. Avast oyun oynarken tarama veya güncelleştirme yaptı oyun kastı.

Avast'ın performanslı bir antivirüs olduğunu düşünüyorum. Oyun modu aktifken dediklerinizi yapamaz. Ücretsiz sürümünde firewall olmadığından dolayı Windows'un kendi Firewall'ını kullanabilirsiniz.

CCleaner nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Adım adım söyler misin?

Gereksiz program yüklemediğim için CCleaner kullanmama ihtiyacım olmadı. O yüzden kullanımını bilmiyorum ama gayet popüler bir uygulama. Adım adım söylenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Yine de yapamayacağınızı düşünüyorsanız kullanmayın ve yukarıdaki mesajın en altındaki URL'yi inceleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı