Chrome'da +18 siteler açılıyor

Semih011

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar galiba hacklendi. Olayı anlatayım. Laptopu açtım
Hepsiburada'yı açtım. Biraz kitaplara baktım. Baktım laptop çok kasıyor, dedim kapatıp açayım, düzelir belki. Şifreyi girdim, uzun durdu beklemede, hoş geldiniz yazısında.
Sonra bekleme ekranında sıkılınca telefona bakayım dedim. Telefona bakarken PC açılmış, bir anda Google açıldı. Affedersiniz ama canlı bir sürü insan videosu, görüntülü konuşuyorlar, canlı p*rno sitesi.
PC'ye bakmamla elimi kameraya götürdüm. Kameraya elimi götürmemle fare hafiften üste hareket etti. Google'ı kapattım. Laptopu da kapattım. Şimdi ne yapacağım, açayım mı laptopu? Ne yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Kanka format at. Pop up bulaşmış, belli. Ya da Kaspersky ile tara, düzelmezse format at.

Yanlış bilgi
Direkt trojan yediysen format ile tüm diskleri sil, eğer pop-up ise Malwarebytes ile tarama yap. Hemen düzeltiyor.

Yanlış bilgi
Arkadaşlar galiba hacklendi. Olayı anlatayım. Laptopu açtım
Hepsiburada'yı açtım. Biraz kitaplara baktım. Baktım laptop çok kasıyor, dedim kapatıp açayım, düzelir belki. Şifreyi girdim, uzun durdu beklemede, hoş geldiniz yazısında.
Sonra bekleme ekranında sıkılınca telefona bakayım dedim. Telefona bakarken PC açılmış, bir anda Google açıldı. Affedersiniz ama canlı bir sürü insan videosu, görüntülü konuşuyorlar, canlı p*rno sitesi.
PC'ye bakmamla elimi kameraya götürdüm. Kameraya elimi götürmemle fare hafiften üste hareket etti. Google'ı kapattım. Laptopu da kapattım. Şimdi ne yapacağım, açayım mı laptopu? Ne yapayım?

Sadece Hepsiburada'dan olmaz. Belli ki başka sitelere girilmiş. Muhtemelen pop up açılmış bilmeden. Ya da kaynağı güvenilir olmayan dosya/program vs indirilmiş. Durduk yere olmaz bu tür olaylar. En iyisi format atıp bir antivirüs kullanmak.

Yanlış bilgi
Hocam sanırsam adw virüsü bulaşmış. Çözümü;

Arama çubuğuna Regedit veya kayıt defteri düzenleyicisi yazarak Kayıt defteri düzenleyicisine girin. Ardından bu adımları takip edin.

Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Ardından sağ tarafta şüpheli gözüken uzantıları silin.

Yeni konular

Geri
Yukarı