Chrome'da +18 siteler açılıyor

Arkadaşlar galiba hacklendi. Olayı anlatayım. Laptopu açtım
Hepsiburada'yı açtım. Biraz kitaplara baktım. Baktım laptop çok kasıyor, dedim kapatıp açayım, düzelir belki. Şifreyi girdim, uzun durdu beklemede, hoş geldiniz yazısında.
Sonra bekleme ekranında sıkılınca telefona bakayım dedim. Telefona bakarken PC açılmış, bir anda Google açıldı. Affedersiniz ama canlı bir sürü insan videosu, görüntülü konuşuyorlar, canlı p*rno sitesi.
PC'ye bakmamla elimi kameraya götürdüm. Kameraya elimi götürmemle fare hafiften üste hareket etti. Google'ı kapattım. Laptopu da kapattım. Şimdi ne yapacağım, açayım mı laptopu? Ne yapayım?

Hepsiburada ile alakası yok siz başka siteye girip bir şey mi indirdiniz veya laptopu kullanan başka birisi var mi?

Bu rehberi uygulayın.

Kanka format at. Pop up bulaşmış, belli. Ya da Kaspersky ile tara, düzelmezse format at.
Dalga mı geçiyorsunuz?

Hocam sanırsam adw virüsü bulaşmış. Çözümü;

Arama çubuğuna Regedit veya kayıt defteri düzenleyicisi yazarak Kayıt defteri düzenleyicisine girin. Ardından bu adımları takip edin.

Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Ardından sağ tarafta şüpheli gözüken uzantıları silin.
Bakkaldan türetme yöntemleri paylaşmayın.

Kanka belki System64'e sızmış olabilir.
Öyle bir klasör/dosya bile yok?

Bakkaldan türetme yöntemleri paylaşmayın.

Hocam ben bu yöntemi kullanarak birebir aynı sorunu üç-beş defa çözdüm. Neden yanlış bilgi diye uyarı aldım?

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı