Bilgisayara virüs nasıl bulaşır?

Mr Cabbar

Decipat
Merhaba!

Dün Kaspersky ile tam tarama yapınca trojan mıdır nedir işte öyle bir şeyler sildi. Peki asıl sorum şu, virüs bir bilgisayara nasıl bulaşır? Bunu sormamın sebebi bilgisayara hiçbir şey bir şey indirmedim, şüpheli bir siteye girmedim ama virüs bulaştı.

Not: Biraz saçmalamış olabilirim ama cevabını istediğim şey bilgisayara nasıl virüs bulaşır?

Merhaba!

Dün Kaspersky ile tam tarama yapınca trojan mıdır nedir işte öyle bir şeyler sildi. Peki asıl sorum şu, virüs bir bilgisayara nasıl bulaşır? Bunu sormamın sebebi bilgisayara hiçbir şey bir şey indirmedim, şüpheli bir siteye girmedim ama virüs bulaştı.

Not: Biraz saçmalamış olabilirim ama cevabını istediğim şey bilgisayara nasıl virüs bulaşır?

En basitinden:
  • Crack yazılım.
  • Pop-up reklamlar ve kısaltma linkler.
  • Saçma sapan bilgilerinizi isteyen ve size bir şeyler kazandıracağını söyleyen linkler.
  • Bilmeyipte tıkladığınız mailler.
  • USB bellekler.

Şüpheli sitelere girmeyip, bir şey indirmediğin sürece bir şey olmaz. Daha önceden bulaşmış olabilir. Epostadan veya eğer sizinle aynı ağa bağlı virüslü bir bilgisayar varsa ondan bulaşabilir.

Bilgisayara hiçbir şey indirmediysen Kaspersky ne arıyor :) Demek ki indirmişsin. Ya da girdiğin bir sitedeki zararlı tarayıcının önbelleğinde kalmış.

Screenshot_1.png

Screenshot_3.png

Bunları yaparsanız virüs girer.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı