Bilgisayara yük binince kapanıyor

Daha fazla  
Meslek
Kendi çapında GAMER
RAM
GSKİLL Ripjaws 8+8GB
Ekran kartı
MSI Armor RX580 OC 8 GB
Anakart
Asus B450M-A
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600X
Merhaba arkadaşlar. İyi sosyaller.
Bilgisayarımda gündelik kullanımda sıkıntı çıkarmıyorken bazı oyunlara girince, yükleme ekranında ya da biraz oynadıktan sonra bir anda elektrikler gitmiş gibi bilgisayarım kapanıyor ve tekrar açtığımda "AMD Radeon bilinmeyen hatadan dolayı WattMan ayarlarını sıfırladı" şeklinde hata veriyor.
Şu ana kadar olan kendi çıkarımlarım:
-Oynarken herhangi bir FPS kaybı yok.
-Isınma problemi yok. (maksimum 80 derece)
-FurMark 8Xmsaa'da 10dk stres testi yaptım ne fazla ısınma ne de kapanma oldu.
Sizce sıkıntı ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durumu bende yaşamıştım. Anakartı değiştirince sorunum çözülmüştü. Sorun ya anakart ya da güç kaynağı. İkisini de değiştirip test etmenizi öneririm.

Güç kaynağı nedir?
İşlemci stres testi yaptin mi? Macun yeniledin mi?
İşlemci stres testini nasıl yapabilirim? Macunu aldığımdan beri yenileme imkanı bulamadım ancak sıkıntımın sıcaklık kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Ne zaman almıştın? Yüke girdiğinde bir anda kapanıyorsa genellikle işlemci soğuyamadığı içindir. İşlemci stress testini AIDA64 ile sistem kararlılık testi sekmesinden yapabilirsin. Bir yandan da sıcaklığı takip edersin.

Ne zaman almıştın? Yüke girdiğinde bir anda kapanıyorsa genellikle işlemci soğuyamadığı içindir. İşlemci stress testini AIDA64 ile sistem kararlılık testi sekmesinden yapabilirsin. Bir yandan da sıcaklığı takip edersin.

2019'da aldım. Herkes ya PSU'ya da işlemci diyor. İşlemci olduğunu sanmıyorum ama deneyeyim.

Tekrardan günaydın kankam. Sabah uyandım AIDA64 testinde ilk önce tüm hepsi seçili bir şekilde test yaptım, sistem her zamanki gibi kapandı. Sadece RAM ve sonra sadece ekran kartı seçili yaptım beşer dakika boyunca bir şey olmadı. Sadece işlemci seçili şekilde yaptım tak diye gitti. Sıcaklığa bakmak istesem bakamıyorum tak diye gidiyor. Sıkıntı ne olabilir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı