Bilgisayara yumruk attim, calismiyor

Nick.bulamadim

Kilopat
Dün akşam bilgisayarımda istediğim bir işlemi yapamadığım için kasaya yumruk vurdum. Görüntüde renkli çizgiler oluştu. Reset attım ama açılmadı. Oldukça eski bir sistem zaten 6 yıllık. Nedeni ne olabilir acaba ?

Sistem;
AMD 3400+ işlemci
NVIDIA Geforce 6100
nForce 405 Chipset
2 GB DDR2 RAM
250W PSU
Anakartı bilmiyorum. Ekran kartım Onbord.
Harici donanımlarım olmadığı için de sorunun hangi parçada olduğunu kestiremiyorum. Sistem eski olduğundan yeni parça almak istemiyorum.Çünkü yeni Notebook alacağım. HDD içinde indirdiğim oyunlar vardı. Kurtarmam gerek. Sizce sorun nerede ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Deli misin oğlum neden yumruk atıyorsun :D
Kasanın içini aç kablolara bak çıkmış mı diye.
Olmazsa parçaları en baştan sök tak ve hangisinde sorun var diye bak.

Delimisin olum neden yumruk atıyosun :D
Kasanın içini aç kablolara bak çıkmışmı diye
Olmassa parçaları en baştan sök tak ve hangisinde sorun var diye bak

Parçaları tekrar söküp takınca çalışacak diye bir dünya yok :D Klasik Türk tamir türü bu.
Büyük ihtimalle ekran kartına bir hasar verdin.
Güç düğmesine basınca elektrik gelmiyor mu kasaya ?

Parçaları tekrar söküp takınca çalışacak diye bir dünya yok :D Klasik Türk tamir türü bu.
Büyük ihtimalle ekran kartına bir hasar verdin.
Güç düğmesine basınca elektrik gelmiyor mu kasaya ?

Ben o anlamda demek istememiştim. Eğer yuvadan oynadıysa veya çıktıysa çalışmıyor olabilir. O yüzden çıkarıp bir toz alsın tozluysa.

Pc acilmadigindan mobilden girdim zor oluyor biraz. Simdi bilgisayara yan taraftan vurdum ama anakart olan taraf degil. Aslinda vurdugum tarafta bir donanim yok bosluk var. Guc dugmesine bastigim zaman pc aciliyor fanlar calisiyor fakat monitore goruntu gelmiyor. Acilista gelen biip sesleride gelmiyor. Tek ram ve 2slot var. Yerini degistirdim ramin duzelmedi. Hdd ve dvd yi kestim yine olmadi. İslemciyi söküp ayaklarina baktim bi sıkınti yok gibi. Tum kablolari kontrol ettim. 4 pinlik ve buyuk olan guc kablosunu sokup tekrar taktim yine olmadi. Bios pilini cikarttim taktim yine yok. Anlamadim psu ya hasar vermis olabilirmiyim acaba?

- - - Güncellendi - - -

Hdd veya psu bozulma ihtimali var mi?

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar nasıl çözücem ben bu sorunu bilen birisi yokmu?

Amacın HDD içindeki verileri kurtarmaksa Satayı USB ye çeviren aparatlar var. Bulabilirsen onlardan al. Yeni laptopuna bağlar alırsın içindekileri.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı