Bilgisayarcı dediği fiyatın arkasında durmadı

Zatı Muhterem

Hectopat
Daha fazla  
Geçen hafta bir bilgisayarcıdan hard disk fiyatlarını sormuştum ikinci el olarak. 1 TB için 150 lira, 2 TB için 300 lira diye fiyat almıştım. Hatta bir kez daha emin olmak için sormuştum.

Bu sabah aynı bilgisayarcıya uğradım. Dükkanın sahibi yoktu ama çalışanlar vardı. Dedim geçen gün hard disk fiyatı sordum böyle böyle fiyat var test yaparsanız öncesinde ben de ona göre alabilirim dedim. Çalışan başladı yok bu fiyata mümkün değil, sıfırları 1000 lira (1 TB için diyor) falan diye. Telefonla arayıp sormadı bile sahibini abi bu fiyat mı demiştin diye. Bana akşama doğru gel dedi.

Büyük ihtimalle sahibi bana sen yanlış hatırlamışsın falan diyecek. Bunu demesinin sebebi o çalışanın yaranmak için "abi bu fiyata satacağımıza şu fiyata satarız 300 400 lira deriz" gibisinden sözleri olacak.

Eğer bir fiyat söylüyorsan bir süre arkasında duracaksın değil mi? Sonuçta aradan 1 ay bile geçmemiş 2 hafta geçmemiş, 1 hafta geçmiş. Bakalım ne gibi bir bahane uyduracaklar merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyata alsaydım bozuk olduğundan şüphe duyardım. Adam belki de test yapmak istediğinden vazgeçmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem sıfır almaya yetmediği için alternatif olarak ikinci ele yöneliyorum. Aslında temiz kullanımlarda 10-12 yıl bile sorunsuz kullanım sunuyor harddiskler.
Benim Dell laptopta 11 yıldır aynı HDD takılı ve 10 yıldır sürekli açık denebilir. Bunu bir bilgisayarcıya versem 5 yıl temiz kullanılmış der satar. Deneyimsiz olan da alır götürür hüsrana uğrar. Temiz kullanım olduğunu ikinci ellerde anlayamayacağınız için parayı çöpe atmak yerine biraz daha biriktirerek üstteki arkadaşın attığını alabilirsiniz.

SSD'ler 1000 Lira hocam hard disk 1000 Lira olamaz. 1 TB'a 150 değil ama 250 lira civarı verilebilir.

Ayrıca bilgisayarcılar, sizden 50 liraya satın alacağı 2. el ürünü size 500 liraya satıyor çoğu zaman.

SSD'ler 1000 Lira hocam hard disk 1000 Lira olamaz. 1 TB'a 150 değil ama 250 lira civarı verilebilir.

Ayrıca bilgisayarcılar, sizden 50 liraya satın alacağı 2. el ürünü size 500 liraya satıyor çoğu zaman.
8 GB 3200 MHz Cl16 Crucial RAM'lere 75-100 lira veriyorlardı. İnadına vermeyip hala evde tutuyorum. 0 çaba maks gelir peşinde çoğu.

Geri
Yukarı