Bilgisayarcı ekran kartı tamiri için kasayı istedi

RtRodi

Decapat
Daha fazla  
Meslek
ᴄᴏᴍᴘᴜᴛᴇʀ ᴇqᴜɪᴘᴍᴇɴᴛ ᴀɴᴅ ᴘʀᴏɢʀᴀᴍᴇʀ. ᴇᴠᴇɴ ᴇɴᴛʀᴇᴘʀᴇɴᴇᴜʀ
Arkadaşlar 1 hafta önce ekran kartını tamir etmesi için birine verdim (ekran kartı stres testi esnasında yanmıştı ve eski bir ekran kartı olduğu için yapacak bir şey yok diyordum) ve adam şimdi "Ekran kartını yaptım fakat kasayı da getir bu soruna sebep olan şeye bakalım." diyor. Ne demek istediğini anlamadığım için garip geldi. Acaba masraf çıkartmaya mı çalışıyor diye düşünüyorum ve birazdan gidip ekran kartını alacağım. Madem tamir ettiyse kasayla ne işi var gidip alayım mı yoksa kasayı götüreyim mi bilemedim.

Ekran kartı: R7/265.

Arkadaşlar 1 hafta önce ekran kartını tamir etmesi için birine verdim (ekran kartı stres testi esnasında yanmıştı ve eski bir ekran kartı olduğu için yapacak bir şey yok diyordum) ve adam şimdi "Ekran kartını yaptım fakat kasayı da getir bu soruna sebep olan şeye bakalım." diyor. Ne demek istediğini anlamadığım için garip geldi. Acaba masraf çıkartmaya mı çalışıyor diye düşünüyorum ve birazdan gidip ekran kartını alacağım. Madem tamir ettiyse kasayla ne işi var gidip alayım mı yoksa kasayı götüreyim mi bilemedim.

Kasayı getirde diğer parçalarada çöküyüm cinsten biri değilse muhtemelen takıp denemek için istemiş olabilir.

Senin bileşenlerini senin sisteminde test etmek istemiş. Adam "tamir etmem için sisteminin kalanı lazım" dememiş ki. Sistemini getir de ekran kartının yanmasına sistemindeki bir arıza mı sebep olmuş anlayalım demiş. Sisteminizi tamirciye vermeden önce tüm bileşenleri fotoğraf veya video yoluyla kayıt altına alın, herhangi kayıp parça olursa kayıt ile gider istersiniz.
Çok da gereksiz değil. Senin parçanı senin sisteminde test edecek. Farklı bir donanımda sorun bulabilir. Ön yargılı olmayın.
Aynen katılıyorum hocam.

Arkadaşlar 1 hafta önce ekran kartını tamir etmesi için birine verdim (ekran kartı stres testi esnasında yanmıştı ve eski bir ekran kartı olduğu için yapacak bir şey yok diyordum) ve adam şimdi "ekran kartını yaptım fakat kasayı da getir bu soruna sebep olan şeye bakalım." diyor. Ne demek istediğini anlamadığım için garip geldi. Acaba masraf çıkartmaya mı çalışıyor diye düşünüyorum ve birazdan gidip ekran kartını alacağım. Madem tamir ettiyse kasayla ne işi var gidip alayım mı yoksa kasayı götüreyim mi bilemedim.

Götürme bence. Tamir olduysa al sen tak dene kasana. Yine de götürmek istiyorum dersen gözünü kasadan sakın ayırma.

Yeni konular

Geri
Yukarı