Bilgisayarcı ekran kartı tamiri için kasayı istiyor

Bu konuyu daha önce de açtınız ve size götürün dedik. Bu kadar korkmayın sizin parçanızı sizin sisteminizde test etmek istemişti ve götürmediniz şimdi daha kötü duruma geldiniz. Şu kasanızı da götürün mümkünse. Toplu taşımada rahat edemiyorsanız taksi ile götürün.
korkudan kaynaklı değil sadece böyle bir şey mümkün mü merak ettim ilk defa yaşıyorum
Ne yaptı da aldı o parayı?
kendi dediğine göre tamir etmiş fakat ben açtığım anda geri yanmış öyle diyor

Stres testi sonrası ekran kartı arızalandı bilgisayarcıya götürdüğümde ise adam "ekran kartını yaptık fakat takarsan geri arızalanacak kasayı getir bakalım ya PSU'ya da anakart arızalı" dedi ve ben yine de aldım ve taktım. Taktığımda hala aynı hatayı veriyordu, ekran kartı hala aynı diye aradığımda sinirli bir şekilde "kasa gelmeden yapamayız bir şey onu yakıyor" dedi adam güvenilir fakat kasayı götürmek yoldan dolayı sıkıntı ve maalesef ekran kartını ayrı bir şekilde yapılamayacağını söylüyor bugün götüreceğim fakat böyle bir şeyin PSU'ya da anakarttan olması mümkün mü?

Ekran kartı: R7/265

Sorun büyük ihtimalle zaten ekran kartında değil. Kasayı istiyor çünkü ekran kartında sorun bulamadı ve kasada bir sorun olduğunu düşündü. Ama ekran kartını yaptık demesi de uyanık birisi olduğunu gösteriyor. Bir de para almış ya...

Her şeye önyargıyla yaklaşmayın , bilgisayardaki bileşenleri not alın fotosunu çekin verin kasayı , bir şey olursa kanıt olur.

Kendi dediğine göre tamir etmiş fakat ben açtığım anda geri yanmış öyle diyor.

Aynen tamirci kardeşim en ekran kartı sensin...

Ya şu adama sorar mısın ne yapmış diye? Reballing falan yaptıysa saygı duyarım gerçekten. Stres testi sonrası bir donanım bozulmaz, sistem zaten kritik bir sıcaklığa ulaşırsa siyah ekrana düşer kapar her şeyi.

Aynen tamirci kardeşim en ekran kartı sensin...

Ya şu adama sorar mısın ne yapmış diye? Reballing falan yaptıysa saygı duyarım gerçekten. Stres testi sonrası bir donanım bozulmaz, sistem zaten kritik bir sıcaklığa ulaşırsa siyah ekrana düşer kapar her şeyi.
mavi cizgiler geldi ve sonrası siyah ekran zorlama esnasında olduğu için ekran kartından olması muhtemel diye düşündüm
Sorun büyük ihtimalle zaten ekran kartında değil. Kasayı istiyor çünkü ekran kartında sorun bulamadı ve kasada bir sorun olduğunu düşündü. Ama ekran kartını yaptık demesi de uyanık birisi olduğunu gösteriyor. Bir de para almış ya...
furmark testi esnasında ekranda mavi cizgiler oluştu ve sonrası siyah ekran. Bu başka bir bileşenden kaynaklı gözükmedi gözüme

Mavi cizgiler geldi ve sonrası siyah ekran zorlama esnasında olduğu için ekran kartından olması muhtemel diye düşündüm

FurMark testi esnasında ekranda mavi cizgiler oluştu ve sonrası siyah ekran. Bu başka bir bileşenden kaynaklı gözükmedi gözüme

PSU'dan olma ihtimali de var? Zorlayınca kapanıyorsa PSU yetmiyordur. Öyle bir zorlayınca kart yanar mı çok garip geldi?

Mavi çizgiler geldi ve sonrası siyah ekran zorlama esnasında olduğu için ekran kartından olması muhtemel diye düşündüm.

Anladım, ekran kartı fazla zorlanmış. Belki sürücü de hasar almış olabilir ani siyah ekrandan sonra. DDU ile kaldırıp (güvenli modda) tekrar temiz kurulum yapabilirsin.

FurMark testi mi yaptın yoksa OCCT Power mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı