Bilgisayarcıdan bilgisayar toplanır mı?

WonWen

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Ben bir bilgisayar toplamak istiyorum. Ancak şöyle bir sıkıntım var. Babam ucuz diye bilgisayarcıdan al diyor. Bilgisayarcı 800 TL'ye işlemci+ekran kartı satıyor. Güvenmeli miyim? Gidince adamın hangi hareketlerinden dolandırıcı veya adam akıllı işini yaptığını anlarım bir yardım lütfen. Bu soruyu konu olarak açtım. Sebebi: Benim gibi kararsızlara bir yardım olsun diye. 😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakkal bilgisayarcılardan bilgisayar toplanmaz. Hatta hiçbir şey alınmaz. O tip yerler normalin de üstünde fiyat veriyor zaten. O yüzden sana vereceği işlemci, ekran kartı oldukça eski ve ikinci el olacak muhtemelen. Kimse kimseye bedava bir şey vermez. Dolandırılmamak için bilgili olman gerek. Ya da bilgili bir tanıdığın ile beraber toplaman gerek.

Technopat'ın bir sürü sistem toplama rehberleri var. Ya da bütçe belirtin yardımcı olalım. Bakkal bilgisayar pişmanlıktır...

Ben bir bilgisayar toplamak istiyorum. Ancak şöyle bir sıkıntım var. Babam ucuz diye bilgisayarcıdan al diyor. Bilgisayarcı 800 TL'ye işlemci+ekran kartı satıyor. Güvenmeli miyim? Gidince adamın hangi hareketlerinden dolandırıcı veya adam akıllı işini yaptığını anlarım bir yardım lütfen. Bu soruyu konu olarak açtım. Sebebi: Benim gibi kararsızlara bir yardım olsun diye. 😊
800 TL ye icinde tarihi eser niteliginde parcalar olan windowsu zor çaliştiran bir bilgisayarda verebilir. Tam özelliklerini ögren.

Bir bilgisayar toplayacak isen yıllarca kullanmak istersin bence böyle bir iş için ucuza kaçma güvenilir yerden al kafan rahat etsin sonraları sıkıntı yaşamazsın.

Geri
Yukarı