Bilgisayarcının RAM'leri eksik takması

Wusi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Direkt konuya girmek istiyorum,

Yaklaşık 4 gün önce bilgisayarım açılmamaya başlamıştı, internetten denediğim yöntemler hiçbir işe yaramamıştı. Sorun boyumu aştıktan sonra, bir bilgisayarcıya götürme kararı aldım ve en yakın bilgisayarcıya götürdüm. Meğersem anakart yanmış. 2 gün geçtikten sonra adama verdiğim numaradan beni aradı. Masrafın 800TL olduğunu, bilgisayarın hazır olduğunu söyledi. Ödeme işlemi vs. Kasayı aldım sonunda. Eve gittim ve kasayı kurdum güzelce. İlk fark ettiğim şey ise "Windows'u Etkinleştir" yazısı oldu, anakart yandı sonuçta, o kadar kafama takmadım etkinleştirme muhabbetini. Ama öyle bir şey fark ettim ki, canım yandı bildiğin. "RAM - 3GB". Adama kasayı götürdüğümde 8 GB RAM olarak götürmüştüm. Adamı arayıp sordum, "Bir yanlışlık mı oldu? Ben size 8 GB RAM getirdim, siz 3GB takmışsınız" diye. Adam da, "Max 4 GB RAM takılır (anakart değişiminden sonra), 4 GB'tan fazla takmak istiyorsanız temelden değişmek gerek. O da 1400TL" dedi. Olmazsa ben uğrarım diyerek kapattım telefonu. Arkadaşlar bu durumda ne yapmam gerek? Sonuçta kasayı 8 GB RAM olarak götürdüm, adam bana "Kasan 4 GB RAM olarak kalacak" tarzında bir şeyde söylemedi yani. Komik olan taraf ise maksimum 4 GB RAM takılmasına rağmen 3GB RAM takması. Ve benden geriye kalan 5GB RAM'i çalmış olması 🤔

Soğuk su için derim. Öncesinde sorsaydınız keşke. Anakart değişimine bile gerek yoktu belki de. Ayrıca nasıl bir anakart takmış ki 800 TL ödediniz anlamadım. Hepsi hikaye. Çıkardığı RAM'i isteyin gidin.

Merhaba. Direkt konuya girmek istiyorum,

Yaklaşık 4 gün önce bilgisayarım açılmamaya başlamıştı, internetten denediğim yöntemler hiçbir işe yaramamıştı. Sorun boyumu aştıktan sonra, bir bilgisayarcıya götürme kararı aldım ve en yakın bilgisayarcıya götürdüm. Meğersem anakart yanmış. 2 gün geçtikten sonra adama verdiğim numaradan beni aradı. Masrafın 800TL olduğunu, bilgisayarın hazır olduğunu söyledi. Ödeme işlemi vs. Kasayı aldım sonunda. Eve gittim ve kasayı kurdum güzelce. İlk fark ettiğim şey ise "Windows'u Etkinleştir" yazısı oldu, anakart yandı sonuçta, o kadar kafama takmadım etkinleştirme muhabbetini. Ama öyle bir şey fark ettim ki, canım yandı bildiğin. "RAM - 3GB". Adama kasayı götürdüğümde 8 GB RAM olarak götürmüştüm. Adamı arayıp sordum, "Bir yanlışlık mı oldu? Ben size 8 GB RAM getirdim, siz 3GB takmışsınız" diye. Adam da, "Max 4 GB RAM takılır (anakart değişiminden sonra), 4 GB'tan fazla takmak istiyorsanız temelden değişmek gerek. O da 1400TL" dedi. Olmazsa ben uğrarım diyerek kapattım telefonu. Arkadaşlar bu durumda ne yapmam gerek? Sonuçta kasayı 8 GB RAM olarak götürdüm, adam bana "Kasan 4 GB RAM olarak kalacak" tarzında bir şeyde söylemedi yani. Komik olan taraf ise maksimum 4 GB RAM takılmasına rağmen 3GB RAM takması. Ve benden geriye kalan 5GB RAM'i çalmış olması 🤔
Hemen gidip o RAM'leri adamdan geri alın sonuçta geri kalan elindeki RAM'leri takmasa bile vermek zorunda ayrıca Windows'u Etkinleştir yazısı var diyorsunuz lisansınızı da çalmış olabilir.

Adam bas bayağı çalmış malını hocam. Gidin adam akıllı konuşun olmaz ise karakola gidin polis çağırın babanız ile gidin. Peşini bırakmayın olmazsa adam akıllı kanıtınız varsa gidin dava açın mislini alma ihtimaliniz var.
Ayrıca Allah için mahalle bilgisayarcılarına güvenmeyin. Yaptım diye parçalarınızı çalıyorlar ve 500₺'ye yaptığı şeyi size toplamda çalınan parçaların zararı ile büyük derecede para kazanıyorlar.
Piyasada hakkı ile işini yapan çok az bilgisayarcı var cidden %100'ün %99, 9'u çalıp çırpan geri kalan %0, 1'lik kısım ise hakkı ile işini yapmaya çalışan esnaftır.

Ulan böyleleri bana neden denk gelmiyor keşke denk gelse dua ediyorum.

Harbiden şöyle bir şey benim başıma gelse de bilgisayarcıdan bende parça çalsam :D.
Şaka bir yana imkansız bu bilgi birikimim ile kendi kasamı bilgisayarcıya asla emanet etmem. Etsem bile yanından ayrılmam, ayrılsam bile ne var ne yoksa video kaydına alır harfi harfine öyle veririm.
Tabi vermem biraz imkansız ama.

Geri
Yukarı