Bilgisayarda 2. ekran nasıl 1. ekran yapılır?

GörkemCB

Centipat
Bugün sipariş verdiğim ASUS VG248QE model monitörüm elime ulaştı, daha önceden bulunan 24" TV ekranımı ve monitörümü ekran kartı soketine taktım (DVI-HDMI) ve bilgisayarı çalıştırdım. Şu anda bilgisayar monitörüm 2. ekran, TV monitörü 1. ekran olarak gözüküyor. Görüntü ayarlarından 2. ekranı (VG248QE) ana ekran olarak ayarla yaptım ve ayarladım. Tek sorun şu 1. ekran olarak hala HDMI bağlantısı yaptığım TV ekranı gözüküyor. Acaba 2. monitörümü nasıl 1. Monitör haline getirebilirim?

3.PNG2.PNG1.PNG

Bu normalde sorun çıkartmaz size. Ana monitör seçmeniz yeterlidir. İsimlerinin değişmesini istiyorsanız, kablolarını birbirleriyle değiştirmeniz gerekir. Çıkış portlarının önceliğine göre belirlenir.

Bu sorun değil fakat arkadaşın dediği gibi çıkış portlarının önceliğinden kaynaklanıyor. Eğer BIOS ekranına girerseniz görüntü yalnızca TV'ye gider. Sadece burada sorun yaşarsınız. Benimde TV'ye bağlıydı bilgisayarım BIOS'a girince monitöre görüntü gelmiyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biri HDMI diğeri ise DVI o yüzden yerlerini değiştirmem mümkün değil 🙂
Bu şekilde kullanmanızın bir sakıncası yok. Ana ekran olarak 2. monitörü seçmeniz yeterli, böyle kalabilir. Bende de aynı durum mevcut, bir sıkıntısını görmedim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı